Великодній майстер-клас із розпису писанок

Дата: 07.04.2023 12:12

Фото без опису

Традиція розфарбовувати яйця виникла дуже давно, ще у дохристиянський період. Пишуть писанки у багатьох країнах, але саме в Україні писанкарство - це справжнє мистецтво. Яйце, як символ життя, що відроджується, здавна пов'язане з одним із найважливіших християнських свят - Воскресінням Христовим.

Напередодні світлого свята Великодня у молодіжному коворкінг центрі «PavuTyna» відбувся майстер-клас з розпису великодніх писанок. Розписували великодні яйця діти військових, які зараз на передовій та учні школи с. Великі Гаї віком 11-16 років. Познайомили діток з технікою розпису, кольоровою гамою яєць, які помістяться у великодній кошик, народний майстер ужиткового мистецтва Ярослав Осадца та народна майстриня ужиткового мистецтва Анжеліка Кононюк. Подружжя вже багато років поспіль проводить передвеликодні майстер-класи з розпису писанок.

Долучився до заходу голова Великогаївської громади Олег Кохман та заступник сільського голови Галина Кравчинюк.

Важливо, щоб наші діти пам’ятали традиції українського народу. Особливо, коли ворог щодня намагається позбавити нас права бути вільними та незалежними, - зазначив голова громади.

Діти розмальовували писанки дуже старанно, для багатьох це було вперше. Завершили захід смачним частуванням усіх присутніх.

Щиро дякуємо організаторам Центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та відділу культури, молоді та спорту Великогаївської сільської ради за проведення такого заходу.

Окрема подяка директору ПАТ "Птахофабрика Тернопільська" ("Добре яйце") Петру Сачику за надані яйця для розпису писанок.

Великодні писанки, створені руками діток, стануть окрасою кожної оселі та чудовим подарунком для близьких людей.