Попередження щодо добування деревних соків в населених пунктах Великогаївської громади

Дата: 09.03.2023 08:35

Фото без опису

З середини березня в Україні розпочинається збір деревних соків – одних з цінних та поживних лісових продуктів. Масово його заготовляють постійні лісокористувачі, а також підприємці, які отримують для цього спеціальний дозвіл - лісовий квиток. Такий документ дає право на добування соку у відведених місцях з дотриманням встановлених правил заготівлі.

Однак в межах населених пунктів, згідно вимог пункту 4.2 Правил утримання зелених насаджень в населених пунктах, така діяльність заборонена, а відповідальність за такі дії передбачено ст. 152 КУпАП.

Громадяни, збираючи деревні соки в межах населених пунктів, можуть своїми діями спричинити загибель та послаблення екологічної стійкості дерев. Так, свердління отворів та прорубування кори в дереві призводить до зараження їх різного роду інфекціями, внаслідок чого розпочинаються процеси гниття деревини, що в подальшому позначається на якісному стані дерева та його здатності протистояти несприятливим погоднім умовам.