Другий Святвечір для ВПО

Дата: 20.01.2023 08:27

Фото без опису

КУТЯ, ВАРЕНИКИ, ПАМПУХИ і КОЛЯДКИ: У ВЕЛИКОГАЇВСЬКІЙ ГРОМАДІ ВЛАШТУВАЛИ ДРУГИЙ СВЯТВЕЧІР ДЛЯ ВПО

Нині Різдво далеко від дому зустрічають сотні тисяч українців. Тому так важливо, щоб в часі війни свято не втратило своєї цінності, а стало для усіх ще більшою вірою та надією на краще.

Ідея познайомити гостей з традиціями святкування різдвяних свят, а саме другого Святвечора на Західній Україні, виникла у молоді громади.

- Свята вечеря збирає за столом сім’ї. Тому нам важливо, щоб сьогодні за одним столом зібралися сім’ї, які цього року зустрічають Різдво не вдома, не у своїх будинках, не у повному складі. Вони проживають у нашій громаді та обов’язково мають побачити традиції святкування саме у нас. Адже традиції у нас передаються з покоління в покоління, - кажуть організатори.

До слова, у громаді на даний час мешкає більше 200-от вимушених переселенців з різних куточків України. Хтось живе вже більше, ніж 10 місяців, хтось – приїхав лише недавно.

Захід розпочали з молитви та благословення отця Володимира Гоцка. Також священик розповів про святкування Йордану та цілющість води у цей день. Отець вкотре наголосив на важливість спільної родинної вечері.

Колядували, щедрували…витирали сльози.

- Дуже класно, молодці. Мого містечка, на жаль, немає зараз на карті, воно під окупацію. І ця атмосфера дозволила хоч на мить, але згадати час, коли Різдво було вдома… мирне. У нас готують теж страви на вечерю. Правда, немає пампухів. І колядки теж дещо інші ", – розповіла переселенка з Луганської області.

Із в’язанкою українських колядок завітали сестри Гаврилишин із с. Кип’ячка. Дівчата грали на народних інструментах та душевно колядували.

Узвар, пампухи, вареники, риба, кутя – смакували традиційними стравами та куштували нові.

«Святкує Вкараїна - хоч в серці тривога», колядували хлопці та дівчата із Товстолуга.

Колядували й харків’яни. Анна Костенко з дочкою Даринкою виконали колядки, притаманні їхньому регіону.

На завершення, секретар Великогаївської сільської ради Ірина Скочеляс вручила присутнім збірники колядок та подякувала молоді за ідею організації заходу, а присутнім – за їхню небайдужість.