Тернопільські бізнесмени використовують 4219 касових апаратів
Станом на початок листопада 2021 року суб’єкти гоподарювання Тернопілля у своїй діяльності використовували 4219 реєстраторів розрахункових операцій. При цьому приватні підприємці застосовували у діяльності 2925 РРО, а юридичні особи – 1294. Упродовж жовтня зареєстрували 39 одиниць касової техніки, анулювали реєстрацію 192 РРО.
Використовують на Тернопільщині і новітні розробки. Так, суб’єкти господарювання у своїй діяльності застосовують 734 програмних РРО. При чому практиці новацій надали перевагу приватні підприємці. Адже вони використовують 645 програмних рішень. Юридичні особи зареєстрували 89 новітніх РРО. Найчастіше програмні рішення використовують бізнесмени Тернополя та Тернопільського району, а це відповідно 331 та 123 одиниці.
Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року реєстратори розрахункових операцій не зобов’язані застосовувати підприємці єдиного податку другої-четвертої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності (1320000 грн), крім тих, які здійснюють:
- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, коштовного каміння, коштовного каміння органогенного утворення та напівкоштовного каміння.
Проте з 1 січня 2022 року приватні підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, зобов’язані застосовувати у своїй діяльності РРО або ПРРО. Не стосується дана вимога лише тих, хто провадить діяльність на першій групі єдиного податку.
Сектор інформаційної взаємодії
Головного управління ДПС у Тернопільській області