Громади Тернопілля отримали понад 2,5 млрд грн податкових платежів

Дата: 06.07.2021 14:33

Впродовж першого півріччя цього року до місцевих бюджетів краю надійшло 2 млрд 531,4 млн грн податкових платежів. Порівняно з відповідним минулорічним періодом надходження зросли на 25,3 відсотка або 511,8 млн гривень. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина.

Посадовець зазначив, що основними джерелами наповнення місцевих скарбниць є податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, плата за землю, податок на нерухому майно, відмінне від земельної ділянки. «За пів року територіальні громади отримали 1 млрд 763,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 27 відсотків або 374,7 млн грн більше, ніж у січні-червні 2020 року», – розповів Михайло Яцина.

Наступний за рівнем надходжень – єдиний податок. Зокрема, особи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджетів 367 млн грн, що більше за шість місяців минулого року на 12,8 відсотка або 41,6 млн гривень. До місцевих скарбниць цьогоріч також спрямували 192,3 млн грн плати за землю та 65,8 млн грн податку на нерухоме майно.