На Тернопільщині за результатами перевірок у сфері обігу підакцизних товарів нараховано понад 30 млн грн штрафних санкцій

Дата: 22.06.2021 16:44

Протягом п’яти місяців цього року фахівцями Головного управління ДПС у Тернопільській області проведено 143 перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним. За результатами проведених перевірок встановлено 179 порушень  Законів України, що регулюють виробництво та обіг алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального. Зокрема:

- 12 фактів роздрібної  торгівлі алкогольним напоями  без наявності ліцензії;

- 6 фактів роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності ліцензії;

- 11 фактів необладнання та відсутність реєстрації рівнемірів-лічильників та витратомірів-лічильників пального, неподання звітності про залишки пального;

- 42 факти роздрібної торгівлі тютюновими виробами з полиць самообслуговування;

- 25 фактів торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни;

- 18 фактів невидачі розрахункового документа (чек), незабезпечення ведення у порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів;

- 27  фактів реалізації підакцизної продукції без зазначення коду товарної продукції згідно з УКТЗЕД;

- та інші порушення.

До представників бізнесу, що допустили дані порушення, застосовано фінансові санкції на користь держави на суму 30 млн 153 тис. гривень.

Також анульовано 261 ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, а саме:

- 132 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями;

- 129 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Загалом станом на перше червня поточного року кількість діючих ліцензій становить 4723 штуки, в тому числі:

- 2558 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями;

- 2165 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими  виробами.