Підписання Меморандуму про партнерство та співпрацю

Дата: 17.05.2021 15:06

Фото без опису

В день святкування Дня Європи в Україні 15 травня голова Великогаївської територіальної громади Олег Кохман разом із заступником голови Галиною Кравчинюк на запрошення керівництва Бібрської міської територіальної громади відвідали дану громаду щодо підписання Меморандуму про партнерство та співпрацю.

У Кімнаті Бургомістра культурно-туристичного центру «СОКІЛ» завдяки зусиллям архітектора, краєзнавця і пам’яткоохоронця Івана Щурка відбулося урочисте підписання документу (Меморандуму) про створення та першочергові дії щодо розвитку краєзнавчого кластеру «Галичина – (не)звідана земля / Galicia – terra (in)cognita»:

-Бібрським міським головою Гринусом Романом Ярославовичем,

-Великогаївським сільським головою Кохманом Олегом Андрійовичем,

-Президентом громадської організації “Опілля” Лабою Василем Михайловичем,

-Директоркою Благодійного фонду «Спадщина. УА» Гаврилів Ганною Мирославівною.

Мета співпраці передбачає об’єднання зусиль щодо вивчення, популяризації об’єктів природної та культурної спадщини, підготовці номінаційних справ про внесення їх до Переліку Всесвітньої культурної і природної спадщини та до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини, розробці рекомендацій щодо їх збереження.

Підписанню Меморандуму передували відео-конференції з представниками сторін, які домовились про співпрацю в питаннях досліджень українських об’єктів природних та матеріальних і нематеріальних культурних цінностей, розробці заходів щодо їх збереження та популяризації.

В рамках співпраці зі сторони Великогаївської територіальної громади вже розпочато роботи щодо дослідження перебування сина австрійського композитора і музиканта Вольфганга Амадея Моцарта - Франца Ксавера Моцарта, як викладача фортепіано у Віктора графа Баворовського в його маєтку в селі Смолянка; пошук документальних матеріалів про графів Баворовських та перебування Ф.К. Моцарта у селі Смолянка; проведено громадську екологічну толоку в селі Смолянка біля церкви Введення в Храм Пресвятої Діви Марії, а саме на території де був один із маєтків графів Баворовських.

На цьому роботи не завершені, планується на упорядкованій території створити прогулянкові доріжки, встановити лавочки, невеличкий амфітеатр для проведення мистецьких творчих концертів, академій, встановити інформаційні таблиці про місце історичного значення та визначних постатей, для дітей ігровий майданчик.