Внесок ПДВ від бізнесу Тернопільщини – на 82 відсотки більше, ніж торік

Дата: 08.04.2021 16:12

Плюс 303,4 млн грн до першого кварталу минулого року або 81,9 відсотка, на стільки більше податку на додану вартість сплатили субєкти господарювання Тернопілля у січні-березні 2021 року. «Сума цьогоріч сплаченого платежу складає 674,2 млн гривень», – повідомив начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина.

За словами посадовця, середньомісячна сплата податку на додану вартість у першому кварталі складала 224,7 млн гривень. «Порівняно з січнем-березнем 2020 року – плюс 101,1 млн грн, адже торік сплачували 123,6 млн грн», – деталізував очільник податкової служби краю.

На думку Михайла Яцини, позитивна динаміка збільшення сплати податку на додану вартість свідчить про його ефективне адміністрування та детінізацію економічних процесів. «Це дозволяє хоча б опосередковано залучити до оподаткування частину тих доходів, які не охоплюються іншими прямими податками, зокрема податком на доходи», – підсумував начальник ГУ ДПС в області.