Працівникам виплатили заборговану зарплату, а бюджетам – податки

Дата: 23.03.2021 12:36

Субєкти господарювання Тернопільщини, які мали заборгованість перед працівниками щодо виплати заробітної плати, сплатили у січні-лютому 2021 року 11,7 млн гривень. Значна частина цієї суми – заборгована зарплатня, яка склала 8,7 млн гривень. Крім цього до бюджетів надійшло 2,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 821 тис. грн єдиного внеску. Такого результату вдалося досягти завдяки систематичній роз’яснювальній роботи із керівниками підприємств-боржників.

Долучаються до просвітницьких заходів й органи місцевого самоврядування, оскільки від невиплати офіційної зарплати, використання необлікованої найманої праці втрати несуть місцеві бюджети. Тож у тривалій взаємодії з представниками місцевої влади з питань контролю за додержанням законодавства про оплату праці проведено роз’яснювальну роботу із керівниками 30 підприємств. Позитивним досягненням цього стало  підвищення рівня виплати заробітної плати 28 із них. Додаткові надходження до бюджетів склали 376 тис. грн, з яких 169,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 207 млн грн єдиного внеску.

Крім того податківці провели роз’яснювальну роботу з аналогічних питань із посадовими особами 222 підприємств та організацій області. Результатом стало  підвищення рівня виплати заробітної плати 205 із них. При цьому бюджет отримав 4,4 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 5,1 млн грн єдиного внеску.

Просвітницькі заходи щодо необхідності оформлення трудових відносин із найманими працівниками посприяли належному працевлаштуванню у лютому 5000 жителів нашого краю.

Відділ пресслужби Головного управління ДПС

у Тернопільській області