A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Ви запитували на «гарячій лінії»

Дата: 11.02.2021 11:54
Кількість переглядів: 29

Підприємство орендує нежитлове приміщення (під склад) у свого ж працівника, щомісячно виплачуючи йому певну плату. Чи повинна бухгалтерія утримувати і перераховувати податок на доходи з даних сум, чи працівник сам декларує доходи  і сплачує належні платежі до бюджету?

 

Податковим кодексом України (далі - ПКУ) передбачено, що коли фізична особа здає в оренду об’єкти нерухомості, податковим агентом орендодавця є орендар. Тобто, підприємство повинно утримувати податок із сум орендної плати і перераховувати його до бюджету. У даному випадку, податок на доходи утримують із суми загального місячного оподатковуваного доходу, включаючи заробітну плату працівника, за ставкою 18%. Відповідно до п. п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розд. XX ПКУ працівник – орендар, також, буде і платником військового збору.

Адже, тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. Підприємство ж має обов’язок не тільки оподаткувати суми орендного платежу, але й відобразити їх у ф. №1ДФ, яка подається до податкового органу щоквартально.

За таких обставин, оскільки працівник отримував доходи виключно від податкового агента (підприємства), які оподатковувались, обов’язку подавати податкову декларацію у нього немає.

 

Відділ пресслужби Головного управління ДПС

у Тернопільській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь