V Фестиваль вертепів та колядок «Різдвяна зірка над вертепом засіяла»

Дата: 02.02.2021 14:07

31  січня 2021 року у селі Грабовець відбувся V Фестиваль вертепів та колядок «Різдвяна зірка над вертепом засіяла». Грабівчани гостинно прийняли учасників та гостей фестивалю на стадіоні поблизу школи, де працювало декілька локацій для відпочинку: прекрасно прибрана сцена, чудова фото зона,  смаколики та глінтвейн від персоналу школи, смачна козацька юшка та куліш від козаків Тернопілля на чолі з отаманом Тернопільського крайового коша  Володимиром Мосейко.

Як годиться V Фестиваль вертепів та колядок Великогаївської громади «Різдвяна зірка над вертепом засіяла» розпочався із молитви та славеня України у виконанні народного аматорського хору «Великі Гаї» керівник Іван Виспінський, концертмейстер Василь Коваль. З вітальним словом до присутніх звернувся голова Великогаївської територіальної громади Олег Кохман, який побажав усім аматорським колективам проявити свої найкращі якості у хоровому мистецтві та мистецтві театрального дійства, також він побажав усім гостям насолодитися виступами колективів громади та її гостей та гарно провести час.

Ведучі Фестивалю Назарій Копак та Галина Бесага оголосили шановне журі, яке мало прискіпливо оцінювати кожен колектив конкурсантів, адже переможець отримував перехідну «Зірку»,  як символ проведення наступного фестивалю. Цього року на огляд журі було представлено 9 вертепних дійств: с. Грабовець, с. Козівка, с.Товстолуг, с. Смолянка,  с.Заставє, с. Великі Гаї, с. Дичків, с. Застінка та с.Красівка. У перервах між виступами конкурсантів своїм співом публіку тішили: Народний аматорський хор «Великі Гаї», родина Левчик, жіночий ансамбль села Грабовець, солістка клубу с. Козівка Ольга Волошинська, квартет с. Кипячка, фольклорно-обрядовий  ансамбль с. Скоморохи, солістка клубу с. Скоморохи Маряна Задирайко, жіночий ансамбль «Білоскірчанка», вокальний колектив с. Баворів, жіночий ансамбль «Любисток» та гості фестивалю жіночий хор українського козацтва «Золоті журавки», вертеп с. Чернелів-Руський Байковецької громади і ансамбль «Сорочани»  с. Сороцьке Іванівської громади.

Протягом дня чудові виступи конкурсантів, журі у складі: пароха с. Грабовець о. Михайла Піняги, концертмейстера народного аматорського хору «Великі Гаї» Василя Коваля та учителя музичного мистецтва, художнього керівника Михайла Зеленого, мало змогу оцінити та на завершення фестивалю оголосити переможця. Переможцем V Фестивалю вертепів та колядок «Різдвяна зірка над вертепом засіяла» Великогаївської територіальної громади став вертеп села Застінка,керівники якого, завідувачка клубу Марія Музичко та староста сіл Товстолуг, Застінка і Кипячка Юрій Присяжний,  отримали з рук голови громади Олега Кохмана перехідну зірку, як символ проведення VI Фестивалю що пройде в січні 2022 року у селі Застінка.

Завершилося дійство спільною колядою та запаленням ватри.

Голова Великогаївської територіальної громади Олег Кохман висловлює щиру подяку старості сіл Грабовець і Білоскірка Миколі Дорошу, завідуючій клубом с. Грабовець Ользі Деревляній, відділу культури, молоді та спорту Великогаївської сільської ради ОТГ начальник Степан Гуля за  чудову організацію та проведення V Фестивалю вертепів та колядок «Різдвяна зірка над вертепом засіяла», КП «Громада-сервіс» керівник Олег Колісник, відділу ЖКГ начальник Василь Гордій, НВК « ЗОШ І-ІІст. – ДНЗ с. Грабовець» директор Світлана Березовська,  танцювальному колективу «Едельвейс»,  о. Михайлу Пінязі разом із парафіянами церкви Пресвятої Покрови с. Грабовець, ФГ «Баворовського», ФГ «Скочеляс», завідуючому клубом с. Козівка Василю Боднарчуку  за допомогу у  організації та проведенні V Фестивалю вертепів та колядок «Різдвяна зірка над вертепом засіяла», усім колективам, учасникам, гостям за участь у фестивалі.