A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Стан ринку праці у Тернопільському районі станом на 01 січня 2021 року

Дата: 18.01.2021 13:18
Кількість переглядів: 75

Незайняті та безробітні громадяни. Протягом грудня 2020 року у Тернопільський  міськрайонний  центр зайнятості в пошуках роботи звернулися 106 осіб з числа проживаючих в Тернопільському районі, що на 15 осіб більше, ніж у грудні 2019 року (91 особа). Чисельність незайнятого населення, що перебували на обліку протягом січня - грудня 2020 року з урахуванням зареєстрованих на початок року склала 1677 осіб, що на 117 осіб більше, ніж за аналогічний період 2019 року (1560 осіб).

Станом на 01 січня 2021 року на обліку в центрі зайнятості перебували 797 незайнятих громадян, що проживають в Тернопільському районі (на 01 січня 2020 року – 468 осіб), з них - статус безробітного мали 461 особа, що на 256 осіб більше ніж на аналогічну дату минулого року (205 осіб). Жінки складають 61,0 % від загальної чисельності безробітних (281 особа). Відсоток молоді до 35 років серед безробітних - 35,6 % (164 особи).

Заходи активної політики служби зайнятості. З метою підвищення рівня соціального захисту незайнятого населення на ринку праці, основна увага приділяється  реалізації заходів активної політики зайнятості. Так, за січень – грудень 2020 року проведено 104 семінари з техніки пошуку роботи, в яких взяли участь 136 осіб, 46 семінарів із загальних питань зайнятості – 54 особи, 2 семінари з орієнтації на професійне навчання – 3 особи, 6 семінарів з орієнтації на військову службу за контрактом в Збройних Силах України – 4 особи, 7 засідань жіночого клубу «Гармонія» (з них – 5 у форматі вебінару) - 6 осіб, 2 семінари «Ризики нелегальної трудової міграції» - 2 особи Проведено 13 вебінарів на тему «Підготовка до співбесіди з роботодавцем, в тому числі у режимі Skype», в якому взяли участь 13 осіб, 13 вебінарів «Сучасні джерела пошуку роботи» - 73 особи, 18 вебінарів «Підготовка резюме» - 19 осіб, 19 інформаційних вебінарів «Онлайн-освіта (інформування безробітних про можливість безкоштовного навчання на платформі Coursera)» - 22 особи, 29 вебінари «Інформаційний семінар із загальних питань зайнятості» - 40 осіб, 1 засідання клубу для безробітної молоді «Час Z» у форматі вебінару - 2 особи.

У звітному періоді здійснено 8 виїзних профорієнтаційних заходів для жителів населених пунктів Великогаївської, Байковецької, Настасівської, Білецької, Великобірківської об’єднаних територіальних громад – 73 особи.

Для учнівської молоді проведені: 1 засідання клубу «Час Z» - 13 осіб, 1 профінформаційний груповий захід для молоді, у тому числі учнівської – 30 осіб. Проведено 1 методичний семінар з питань організації профорієнтаційної роботи, в якому взяли участь 7 осіб.

Працевлаштування. В результаті вжитих заходів активної політики зайнятості, за 2020 рік за сприянням Тернопільського міськрайонного центру зайнятості на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано 564 незайнятих громадян, з числа осіб, що проживають в Тернопільському районі.

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» щодо організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, у січні – грудні 2020 року у роботах тимчасового характеру приймали участь 2 незайнятих громадян та 3 безробітних осіб у громадських роботах.

З метою популяризації одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності з початку року проводиться  інформаційно – роз'яснювальна робота серед населення щодо можливості започаткування власної справи за сприянням служби зайнятості. За січень – грудень 2020 року проведено 7 інформаційних семінарів «Генеруй бізнес-ідею та розпочни свій бізнес», в якому взяли участь 8 осіб, а також 6 засідань клубу для безробітних громадян «Клуб Бізнес-Подій» (3 засідання у форматі вебінару), в яких взяли участь 4 особи, що проживають у Тернопільському районі.

Закон України «Про зайнятість населення» передбачає стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них за направленням центру зайнятості безробітних, які не спроможні на рівних конкурувати на ринку праці та потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню шляхом виплати компенсації роботодавцю у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне  страхування за відповідну особу. За 2020 рік 10 суб’єктів підприємницької діяльності, які юридично зареєстровані у Тернопільському районі прийняли на роботу 19 безробітних громадян з компенсацією витрат роботодавцю у розмірі єдиного внеску. А 11 осіб, які проживають на території Тернопільського районі, працевлаштовані із компенсацією витрат роботодавцю у розмірі єдиного внеску.

Професійне навчання. У 2020 році 51 особа, що проживають в Тернопільському районі, проходили навчання та підвищення кваліфікації шляхом стажування на виробництві на замовлення роботодавців. З метою розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності громадян віком старше 45 років та посилення їх соціального захисту, фахівцями центру зайнятості видано ваучери для підвищення кваліфікації за напрямком «Медсестринство» для 9 осіб.

Робота із особами з інвалідністю. У 2020 році в міськрайонному центрі зайнятості в пошуках роботи перебували 68 осіб з інвалідністю, з них - статус безробітного мали 60 осіб. Навчання проходила 1 особа, а також 11 осіб працевлаштовані. Станом на 01 січня 2021 року на обліку у центрі зайнятості перебувають 35 осіб з інвалідністю, а статус безробітного мають - 28 осіб. Ведеться робота по пошуку підходящої роботи та соціальній адаптації згідно їх індивідуальних програм реабілітації.

Робота з учасниками бойових дій. Протягом 2020 року в міськрайонному центрі зайнятості в пошуках роботи перебували 27 учасників бойових дій (статус безробітного мали – 16 осіб), що брали участь у проведенні антитерористичної операції та проживають в Тернопільському районі. Навчання проходила 1 особа. Також 6 осіб працевлаштовані, а 1 особа приймала участь у громадських роботах. Станом на 01 січня 2021 року на обліку у центрі зайнятості перебувають 18 учасників бойових дій, з них - 7 осіб мають статус безробітного. Проводиться відповідна робота щодо сприяння їм у підборі підходящої роботи.

Робота з переселенцями. У 2020 році в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості в пошуках роботи перебували 3 особи, які перемістилася з окупованих територій України та проживає в Тернопільському районі. З них 1 особа проходила навчання шляхом стажування безпосередньо у роботодавця та після завершення навчання працевлаштована. 2 особи припинили реєстрацію в центрі зайнятості у зв’язку із поданням заяви. Станом на 01 січня 2021 року на обліку у центрі зайнятості  не перебувають внутрішньо переміщені особи, які проживають на території Тернопільського району.

Вакантні посади та вільні робочі місця. Станом на 01 січня 2021 року від 13 підприємств, установ та організацій, які фактично здійснюють діяльність на території Тернопільського району наявна інформація про 35 вільних робочих місць та вакантних посад (на 01 січня 2020 року – 66 вакансій), у тому числі на посади службовців – 27 вакансій, на посади за робітничими професіями – 8 вакансій.

Всього за січень - грудень 2020 року Тернопільський міськрайонний центр зайнятості від 196 суб’єктів підприємницької діяльності отримав інформацію про наявність 1005 вільних робочих місць та вакантних посад (у січні – грудні 2019 року – 2248 вакансій). Для покращення ситуації на ринку праці та розширення спектру послуг, що надається службою зайнятості роботодавцям, з початку 2020 року проведено 18 тематичних семінарів, в т.ч. 1 семінар в ОТГ із роботодавцями по вирішенню актуальних питань.

На замовлення роботодавців проведено:

 - 3 міні-ярмарки та ярмарки вакансій, в яких взяли участь 11 осіб з числа безробітних;

- 4 презентації роботодавця, в яких взяли участь 2 особи з числа безробітних;

- 1 скайп-конференція, в якій взяли участь 3 особи з числа безробітних.

Відповідно до ст. 47-1 ЗУ «Про зайнятість населення» роботодавцям виплачується допомога по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".  Станом на 01 січня 2021 року 444 роботодавців Тернопільської МТГ та Тернопільського району подали заяви до центру зайнятості на компенсацію допомоги по частковому безробіттю для 1887 найманих працівників. А також 3319 фізичних осіб- підприємців звернулись до центру зайнятості із поданням заяв для отримання допомоги по частковому безробіттю. У травні - грудні 2020 р. виплачено допомоги по частковому безробіттю на суму 35461,8 тис. грн.

Відповідно до Постанови КМУ «Деякі питання реалізації статті 3 Закону України “Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” центром зайнятості прийнято рішення про надання одноразової матеріальної допомоги 62 суб’єктам господарювання Тернопільської МТГ та Тернопільського району для 913 найманих працівників на суму 4009,4 тис. грн.

У складних умовах формування ринку праці служба зайнятості працює достатньо злагоджено. Відпрацьовано систему прийняття і виконання управлінських рішень, чітку систему звітності та особистої відповідальності працівників, що забезпечує адресний підхід до кожного, хто звертається у центр зайнятості.

ПРОФЕСІЙНИЙ СКЛАД БЕЗРОБІТНИХ

КІЛЬКІСТЬ БЕЗРОБІТНИХ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь