Спрощенцям дозволили здавати в оренду житлові приміщення до 400 «квадратів», а нежитлові – до 900

Дата: 12.01.2021 14:43

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що з 1 січня 2021 року приватні підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 400 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 900 квадратних метрів, не можуть бути платниками єдиного податку І-ІІІ груп.

Зазначені зміни внесені до п.п.291.5.3 п.291.5 ст.291 Податкового кодексу Законом  України від 17.12.2020 року № 1117-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування».

Нагадаємо, що до 2021 року для зазначеної категорії платників податків діяли обмеження щодо надання в оренду житлових приміщень та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлових приміщень (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів.

При цьому звертаємо увагу, що розмір площ земельних ділянок, які надаються  в оренду залишився на рівні попереднього року.

Закон  України від 17.12.2020 року № 1117-IX опубліковано у  офіційному виданні «Голос України» від 31.1.22020 №243.

Відділ пресслужби