Місцеві скарбниці Тернопільщини отримали плюс 53,5 відсотка податку на прибуток

Дата: 15.12.2020 10:55

Упродовж одинадцяти місяців цього року платники податків – юридичні особи Тернопілля сплатили до Зведеного бюджету України майже 302,9 млн грн податку на прибуток підприємств, що на 31 млн грн або 11,4 відсотка більше, ніж торік. Із них до державної скарбниці надійшло трохи більше 269,2 млн грн, територіальні громади отримали 33,7 млн гривень.

Додаткові надходження до загального фонду з цього платежу склали 224,7 тис. грн або плюс 23,8 відсотка. При цьому до держбюджету сплатили на 20,8 відсотків більше, ніж очікувалося, а до місцевих – на 53,5 відсотка, а це плюс 222,8 тис. грн та 21,9 тис. грн відповідно.

Цьогоріч упродовж одинадцяти місяців до загального фонду зведеного бюджету також спрямували 4,6 млн грн частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій. Приріст до очікуваних надходжень склав 43,8 відсотка або 1,4 млн грн додатково.

За третій квартал цього року субєкти господарювання подали 348 декларацій з податку на прибуток підприємств. Вони задекларували 26,5 млрд грн доходу, з яких 6,5 млрд грн – дохід підприємств, які декларують збиткову діяльність. Субєктам підприємництва нарахували 87,4 млн грн податку на прибуток, що на 20,1 млн грн більше, ніж за три квартали 2019 року.

До речі, з 1 грудня 2020 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 29 жовтня 2020 року №649 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства фінансів України від 13 червні 2016 року №544». Даним документом затверджено нову форму податкової декларації з податку на прибуток підприємств. Проте, звітувати за оновленим документом необхідно буде за перший квартал 2021 року.

Відділ пресслужби