Відбулося засідання колегії при начальнику Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області на якому підбили підсумки роботи за І півріччя 2020 року

Дата: 27.07.2020 08:47

Відбулося засідання колегії при начальнику Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про підсумки роботи Головного управління за І півріччя 2020 року.

Про підсумки роботи Головного управління за І півріччя 2020 року доповідала перший заступник начальника Головного управління Алла Якубовська. Під час виступу вона акцентувала увагу на питаннях фінансування і виплати пенсій, проведених протягом І півріччя поточного року автоматичних перерахунках пенсій, надходженням коштів та погашенні заборгованості з платежів до Фонду, а також дотриманні роботодавцями соціальних гарантій в оплаті праці та легалізації трудових відносин і заробітної плати.

Зазначила, що Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області протягом звітного періоду забезпечило своєчасну та у повному обсязі виплату пенсій та грошової допомоги більше 281 тис. пенсіонерів.

Забезпечення пенсійних виплат здійснювалось за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.

За I півріччя 2020 року до бюджету Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області з усіх джерел фінансування надійшло 4649,3 млн. грн. З Державного бюджету надійшло коштів на суму               2409,9 млн. грн. Надходження коштів по перерозподілу склали 2226,3 млн. грн. Власні надходження відповідно до Закону №1058-1V склали 13,1 млн. грн.

Загальна сума видатків на пенсійні та інші заплановані виплати склала 4649,3 млн. грн.

За рахунок власних доходів Головне управління забезпечило виплату пенсій на 36,0%.

Протягом 6 місяців поточного року Головним управлінням призначено 4303 нових пенсій та проведено 15348 перерахунків пенсій.

Окрім того, проведено 5 масових перерахунків пенсій на виконання положень законів України та постанов Кабінету Міністрів України, зокрема:

З 1 січня 67,2 тис. осіб у зв’язку зі збільшенням мінімальної пенсії для пенсіонерів, які досягли 65 років.

З 1 квітня 7,8 тис. працюючим пенсіонерам збільшено розмір пенсії у зв’язку з урахуванням страхового стажу або страхового стажу та заробітної плати.

Водночас забезпечено проведення перерахунку пенсій 41 тис. особам, яким виповнилося 80 років і більше.

З 1 травня проведено перерахунки пенсії шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески 253951 особі, з них підвищення отримали 197179 пенсіонерів.

У зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 липня 2020 року проведений перерахунок пенсій 246183 особам. Внаслідок перерахунку розмір пенсій збільшився для 112324 осіб.

В результаті проведених перерахунків середній розмір пенсійної виплати станом на 1 липня 2020 року склав 2618,27 грн. що на 234,30 грн. або 9 % більше ніж станом на 1 січня 2020 року.

На виконання постанови КМУ від 01.04.2020 № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19,  проведено виплату одноразової грошової допомоги у сумі 1000 гривень 271421 пенсіонеру на суму 270114,1 тис. грн.

Алла Якубовська наголосила, що упродовж січня-червня 2020 року надійшло 1898,9 млн. грн. єдиного внеску. В порівнянні до аналогічного періоду 2019 року надходження збільшились на 31,1 млн. грн. або 101,7%.

За І півріччя 2020 року по надходженнях з врахуванням сум від розщеплення єдиного внеску надійшло 1641,2 млн. грн. В порівнянні до відповідного періоду 2019 року надходження збільшилось на 27,9 млн. грн.

Планове завдання по наповненню бюджету Пенсійного фонду України власними коштами, які адмініструють органи Пенсійного фонду у І півріччі 2020 року виконано на 109,5%. Понад план мобілізовано 1,1 млн. грн.

Фонд оплати праці, від якого залежать поступлення коштів до бюджету Пенсійного фонду України, за 5 місяці 2020 року становить 6652,1 млн. грн. Темпи росту у порівнянні з відповідним періодом минулого року склали 103,2% при очікуваних 113,2%.

Також перший заступник зазначила, що одним із джерел наповнення бюджету Фонду є надходження коштів від погашення заборгованості по платежах, тому питання скорочення обсягів боргу і надалі залишається актуальним.

Станом на 01 липня 2020 року борг по платежах до Фонду становить 75,6 млн. грн.

Впродовж І півріччя 2020 року органами Пенсійного фонду України в області здійснювався комплекс заходів, направлених на збільшення надходжень власних коштів до бюджету Фонду, погашення заборгованості платників шляхом взаємодії з органами місцевої влади, державної виконавчої служби, правоохоронними і контролюючими органами та соціальними партнерами

На колегії розглянули питання щодо дотримання у відділах обслуговування громадян (сервісних центрах) єдиних стандартів обслуговування громадян, які визначені Положенням про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України.

На засіданні також розглянули питання результатів правової роботи Фонду області, дотримання вимог антикорупційного законодавства та проведення контрольно – перевірочної роботи.

Зі всіх питань порядку денного дано конкретні доручення.

Головне управління

Пенсійного фонду України