Майже 1,4 млрд грн податку на доходи фізичних осіб отримали територіальні громади Тернопілля

Дата: 23.07.2020 14:22

Одним із основних джерел наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб. Сплачуючи його, наші краяни дбають про добробут територіальних громад.

Упродовж січня-червня 2020 року платники Тернопільщини спрямували до бюджетів 1 млрд 860,8 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Іван Пунько. «Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження даного платежу зросли на 63,8 млн грн або плюс 3,5 відсотка», - констатував він.

Із загальної суми податку місцеві скарбниці отримали 1 млрд 388,6 млн гривень. До державного бюджету платники перерахували 472,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб. За словами очільника податкової служби краю, карантинні обмеження не суттєво вплинули на сплату податку.

«Те, що бізнес активізувався, ми відчули у червні, – зазначив Іван Пунько. – Адже впродовж минулого місяця платники спрямували до бюджетів на 11,5 відсотка більше, ніж очікувалося. Відтак додатково скарбниці отримали 38,9 млн грн, а загалом – 378,3 млн гривень».

«Варто зазначити, що в доходах обласного бюджету податок на доходи фізичних осіб займає понад 80 відсотків і є основним джерелом їх зростання, отож резерви додаткових надходжень податку, насамперед, пов’язані зі збільшенням офіційно працевлаштованого населення та підвищенням середньої зарплати, легалізацією її реального рівня», – підсумував посадовець.

Сектор комунікацій