На Тернопільщині алкоголем і цигарками торгують з порушеннями. Результат - 5,6 млн грн штрафів

Дата: 21.07.2020 17:01

Упродовж січня-червня цього року управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС у Тернопільській області провели 127 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. До порушників застосували фінансові санкції на суму 5 млн 616,2 тис. гривень.

За результатами проведених перевірок встановили 145 порушень  Закону України від 19.12.95 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Зокрема,  податківці з’ясували 41 факт торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних  цін, 20 випадків торгівлі алкоголем без ліцензій, 17 випадків зберігання фальсифікованих алкогольних виробів із ознаками підробки тощо. Виявили також 15 фактів роздрібної торгівлі тютюновими виробами поштучно та 10 – торгівля алкоголем на розлив.

Упродовж першого півріччя 2020 року анулювали 167 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Також скасували 120 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Загалом станом на початок липня цього року на території області є 4456 діючих ліцензій, з них 2415 – на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 2041 на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Сектор комунікацій