Землевласники Тернопільщини спрямували до місцевих бюджетів майже 150,8 млн гривень

Дата: 21.07.2020 09:06

У січні-червні 2020 року власники та орендарі земельних ділянок нашого краю сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 150 млн 782,7 тис. грн плати за землю. Сплата перевищила очікувані надходження цього платежу на 6,3 відсотка. Тож місцеві скарбниці додатково отримали  8 млн 929,3 тис. гривень.

Загалом внесок юридичних осіб, які у своїй господарській діяльності використовують землю, склав 128 млн 594 тис. гривень. Фізичні особи сплатили 22 млн 188,7 тис. грн плати за землю.

Доречно нагадати, що згідно із нормами Податкового кодексу України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

При цьому юрособи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня 2019 року та  подають податкову декларацію на поточний рік до податкових органів за місцезнаходженням земельних ділянок не пізніше 20 лютого поточного року. Це звільняє від обов'язку подавати таку звітність щомісячно.

Сектор комунікацій