На потреби тернопільських громад надійшло понад 1,4 мільйона транспортного податку

Дата: 16.06.2020 13:39

Одним із майнових податків, який у повному обсязі зараховується до місцевих бюджетів, є транспортний податок. Цьогоріч упродовж січня-травня власники елітних авто Тернопільщини спрямували до скарбниць територіальних громад 1 млн 413,5 тис. грн транспортного податку. Бюджети додатково отримали 428 тис. грн цього платежу. Адже сплата перевищила очікувані надходження на 43,4 відсотка.

При цьому 304,3 тис. грн додаткових надходжень сплатили юридичні особи, а це плюс 56,8 відсотка до очікуваних. Загалом вони перерахували цьогоріч до місцевих бюджетів 839,8 тис. грн транспортного податку.

Фізособи упродовж п’яти місяців 2020 року сплатили 573,8 тис. грн цього майнового платежу. Порівняно з прогнозованими показниками надходження зросли на 123,8 тис. гривень або плюс 27,5 відсотка.

Нагадаємо, що об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з дати випуску яких минуло не більше п’яти років та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року, тобто 1 771 125 грн – у 2020 році. Цьогоріч до переліку потрапили такі марки автомобілів: AstonMartin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Chevrolet, Dodge, Ferrari, Ford, GMC, Lamborghini, LandRover, Lexus, Lincoln, Maserati, Mclaren, Mercedes-Benz, Polestar, Porsche, RezvaniBeast, Rolls-Royce, Tesla, Toyota. Загалом кількість моделей автомобілів, що підлягають оподаткуванню у 2020 році, становить — 172.

Сектор комунікацій