На Тернопільщині завдяки легальним доходам бюджет отримав майже 1,5 млрд грн податку на доходи фізичних осіб

Дата: 11.06.2020 08:52

Упродовж січня-травня 2020 року із офіційних зарплат працівників та інших легальних  доходів громадян на Тернопіллі до бюджетів усіх рівнів надійшов 1 млрд 482,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Порівняно з п’ятьма місяцями минулого року надходження зросли на 3,5 відсотка. Отож приріст цього платежу склав 49,6 млн гривень. І це при сповільненні економічної активності на теренах краю через пандемію коронавірусної інфекції.

Понад 25 відсотків сплаченого платниками ПДФО отримав державний бюджет, а це 376,5 млн гривень.

Для територіальних громад даний податок є основним у надходженнях місцевих скарбниць. Адже цьогоріч вони отримали майже 75 відсотків цього платежу, а це 1 млрд 106 млн гривень. Тому легальна зайнятість та оподаткування доходів є основою бюджетного успіху об’єднаних територіальних громад.

До речі, варто мати на увазі, що ряд обмежувальних заходів, які застосовували через пандемію, не передбачали несплату податок на доходи чи ігнорування трудового законодавство. Навпаки – законодавчо продовжено термін для декларування громадянами своїх неоподаткованих доходів.

Сектор комунікацій Головного управління

ДПС у Тернопільській області