За любов до рідної землі

Дата: 09.06.2020 10:12

Фото без опису

Шануймо й пам’ятаймо своїх справжніх героїв, арештованих, засуджених, вивезених за любов до рідної землі, які принесли на своїх незламних раменах волю та незалежність України.

70 років тому, 8 червня 1950 року за одну ніч, більшовики зробили страшний переворот, із с.  Великі Гаї вивезли 52 родини, це – 240 чоловік. Їх спочатку перевезли в пересильну тюрму міста Бережани, а потім погрузивши в товарні вагони, повезли до Сибіру.

Це не просто списки прізвищ вивезених людей. Це живі душі. Українці, які пройшли більшовицьке пекло. Коли вчитуватися в ці списки, вдумуватися в кожну їхню деталь, то здається, ніби побачив цих страдників і звитяжців, неначе порозмовляв з ними, став близькою для них людиною, зрозумів їхні радощі і болі, мов хоч якось допоміг їм.

8 червня 2020 року у храмі Пресвятого Серця Христового с. Великі Гаї о. Володимир Хома відправив панахиду за українців, із Великогаївської громади, які постраждали під час цих буремних подій 1950 року, воїнів АТО, УПА, Січових стрільців.