На Тернопільщині працедавці віддали 13,4 млн грн зарплатного боргу

Дата: 26.05.2020 15:59

Майже 96 відсотків, а це 396 підприємств Тернопільщини підвищили своїм працівникам рівень виплаченої заробітної плати з початку цього року. Такий результат роз’яснювальної роботи, яку провели фахівці Головного управління ДПС у Тернопільській області з керівниками 413 таких суб’єктів господарювання, залучивши органи місцевого самоврядування. Відтак до бюджетів додатково надійшло 3,1 млн грн, з яких 1,3 млн грн. податку на доходи фізичних осіб та 1,8 млн грн єдиного внеску.

Крім цього, підприємства, які заборгували своїм працівникам зарплату виплатили її. Тож працівники отримали 13,4 млн грн зарплатного боргу, а скарбниці – додаткові надходження. Адже до бюджетів боржники перерахували 2,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 2 млн грн єдиного внеску.

Внаслідок контрольно-перевірочної роботи щодо платників податків, які виплачували заробітну плату та інші доходи громадянам з порушенням вимог податкового та іншого законодавства, з початку року провели 34 перевірки. Відтак перевірили 18 юридичних осіб та 16 підприємців. Порушникам нарахували 6,3 млн грн платежів та штрафних санкцій. Зокрема, вони повинні сплатити 4,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб, 500 тис. грн єдиного внеску та 300 тис. грн військового збору.

Завдяки активізації роз’яснювальної роботи щодо необхідності оформлення трудових відносин із найманими працівниками у квітні додатково оформлено 2887 осіб.

Сектор комунікацій