Автовласники Тернопільщини спрямували до місцевих скарбниць 1,3 млн грн транспортного податку

Дата: 18.05.2020 15:32

За січень-квітень 2020 року до місцевих бюджетів Тернопілля власники елітних авто сплатили 1 млн 300,4 тис. грн транспортного податку. Додатково територіальні громади отримали 582 тис. грн, оскільки сплата перевищила очікувані надходження на 81 відсоток.

Лідерами зі сплати транспортного податку є власники автомобілів – юридичні особи. З початку цього року вони сплатили 816,2 тис. грн, що більш, ніж вдвічі перевищило очікувані надходження. Фізичні особи поповнили місцеві скарбниці, перерахувавши 484,2 тис. грн цього платежу. Приріст до минулого року склав 21,3 відсотка або плюс 85,1 тис. гривень.

У 2020 році оподатковуються транспортним податком легкові автомобілі з 2015 року випуску (включно), середньоринкова вартість яких становить понад 1 771 125 грн Детально з переліком авто, які цьогоріч підлягають оподаткуванню транспортним податком, можна ознайомитися на офіційному вебсайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Зазначений перелік містить такі дані: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

До речі, загальна кількість моделей автомобілів, які обкладаються транспортним податком у 2020 році, становить – 172. Зокрема, цьогоріч до переліку потрапили такі марки, як AstonMartin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Chevrolet, Dodge, Ferrari, Ford, GMC, Lamborghini, LandRover, Lexus, Lincoln, Maserati, Mclaren, Mercedes-Benz, Polestar, Porsche, RezvaniBeast, Rolls-Royce, Tesla, Toyota.

Сектор комунікацій