Додаток-9 до проєкту рішення на 2021 рік

Дата: 06.04.2020 11:11

до рішення Великогаївської  сільської ради

від       червня    2020  року

Положення  про  збір   за   місця для  паркування  транспортних  засобів

1. Платники збору

Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які згідно з рішенням Великогаївської cільської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках на території Великогаївської  сільської  об’єднаної територіальної громади.

2. Об’єкт оподаткування

Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням селищної  ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету об’єднаної територіальної громади, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні.

3. База оподаткування

Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету об’єднаної територіальної громади.

4. Ставка збору

Ставка збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі 0,03 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

5. Порядок сплати збору

5.1.Сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.

5.2. Платник збору, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що провадить діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на земельній ділянці не за місцем реєстрації такого платника збору, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як платника збору у контролюючому органі за місцезнаходженням земельної ділянки.

6. Базовий податковий (звітний) період

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

7. Відповідальність

За несплату або ухилення від сплати податку настає відповідальність згідно чинного законодавства.

Секретар   ради                                                                  І.О  Скочеляс