Про встановлення місцевих податків і зборів на 2021  рік

Р І Ш Е Н Н Я  (проєкт) №

від         червня  2020  року

Про встановлення місцевих податків і зборів на 2021  рік

Керуючись статтями 10, 12, 30, 265-299 Податкового кодексу України, пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статтею 64 Бюджетного кодексу України, постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року № 483  “Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки”, враховуючи висновки постійної комісії сільської ради  з питань планування фінансів, бюджету та соціально – економічного розвитку, Великогаївська сільська рада

ВИРІШИЛА:

1.  Установити  на території  Великогаївської сільської   ради на 2021 рік:     такі  місцеві податки і збори:

1. Місцеві податки:

1.1.1.  Єдиний податок.

1.1.2.  Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

1.1.3.   Плата за землю, яка складається із земельного податку та орендної плати за землю.

1.1.4.  Транспортний податок.

1. Місцеві збори:

1.2.1.   Туристичний збір.

1.2.2.   Збір за місця за паркування транспортних засобів.

2. Встановити ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно з додатком 1, з урахуванням того, що при обчисленні розміру податку  на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до нерухомого майна, яке  використовується у здійсненні  підприємницької діяльності фізичними особами-підприємцями, застосовуються  ставки податку за  1 кв.м  встановлені для юридичних осіб.

3. Надати пільги  із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно з додатком 2.

4. Встановити  ставки земельного податку, згідно з додатком 3, з урахуванням того, що при обчисленні розміру земельного податку, до земельних ділянок, які  використовуються у здійсненні  підприємницької діяльності фізичними особами-підприємцями, застосовуються  ставки податку встановлені для юридичних осіб.

5. Надати  пільги  із сплати земельного податку,  згідно з додатком  4.

6. . Встановити ставку туристичного збору  для однієї особи за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1 пункту 5 Положення про туристичний збір, затвердженого рішенням Великогаївської сільської ради від   20 лютого  2019 року № 728 Про туристичний збір у розмірі:

6.1.  0,25  відсотка від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року – для  внутрішнього туризму;

6.2.   0,50 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року ) - для вїзного туризму.

7. Затвердити   Положення про місцеві податки і збори, згідно з додатками 5-9.

8. Встановити, що у разі внесення змін до Податкового кодексу України,    рішення  про місцеві податки і збори застосовується лише в тій частині, що не суперечить нормам зазначеного Кодексу. Всі  питання, не врегульовані цим рішенням, регулюються  відповідними нормами Податкового кодексу України.

9 . Дане рішення в частині пунктів  1- 8  вступає в дію з 1 січня 2021 року.     У зв’язку з цим вважати такими, що втратили чинність з 1 січня 2021 року, рішення  Великогаївської сільської  ради від 24 червня 2019 року № 840 “Про встановлення місцевих податків і зборів на 2020 рік” та  від 24 грудня 2019 року  № 1020 “Про внесення змін до рішення Великогаївської сільської ради  від 24  червня  2019  року  № 840 “Про встановлення місцевих податків і зборів на  2020 рік”.

10. Оприлюднити  рішення на офіційному веб – сайті Великогаївської сільської ради.

11. Контроль за виконанням даного рішення доручити  постійній комісії Великогаївської сільської ради  з питань планування фінансів, бюджету та соціально – економічного розвитку.

Сільський  голова                                                              О. А.  Кохман