Надходження плати за землю суттєво зросли

Дата: 20.01.2020 12:12

Упродовж минулого року платники податків сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 377,6 млн грн плати за землю. Це перевищило очікувані надходження на 19,1 відсотка. Відтак бюджети додатково отримали 60,5 млн гривень.

Понад 78 відсотків сплати цього платежу – внесок юридичних осіб. Адже вони перерахували торік майже 295,1 млн грн плати за землю, що на 56,8 млн грн більше, ніж очікувалось. Порівняно з надходженнями 2018 року сплата зросла на 59,4 млн гривень.

Фізособи поповнили скарбниці місцевих громад, сплативши 82,5 млн грн плати за землю. Порівняно з 2018 роком приріст платежу склав 7,6 млн гривень.

На думку в.о. начальника ГУ ДПС у Тернопільській області Валерія Лісницького, суттєве зростання сплати земельних платежів – це результат продуктивної та тісної співпраці керівників територіальних громад із податковою службою краю. Зі свого боку податківці проводять тривалу роз’яснювальну роботу, а місцеве керівництво застосовує норми на практиці, переглядаючи минулий досвід, проводячи інвентаризацію земельних ділянок, розширюючи коло платників, доцільність надання пільг тощо.

Тернопільське управління