ІV фестиваль вертепів та колядок Великогаївської об’єднаної територіальної громади «Різдвяна зірка над вертепом засіяла»

Дата: 13.01.2020 16:36

Фото без опису

Ось і завершився дводенний марафон під назвою ІV фестиваль вертепів та колядок «Різдвяна зірка над вертепом засіяла». 11 січня 2020 року у актовому залі НВК «ЗЗСО І-ІІІст. – ЗДО с. Великі Гаї» відбулася перша частина за участю дитячих колективів, а 12 січня 2020 року у с. Прошова друга частина завершилася чудовим концертом за участі дорослих вертепів та колективів клубних закладів громади.

У перший день запеклу боротьбу за перемогу вели 12 колективів із сіл Скоморохи, Заставє, Баворів, Грабовець, Кипячка, Білоскірка, Красівка, Дичків, Застінка, Товстолуг, Великі Гаї, та Товстолуг (школа). За підсумковою кількістю балів переможцем став вертеп села Великі Гаї, другими стали дітки із села Кипячка, третє почесне місце виборов вертеп села Застінка.

Головне дійство IV фестивалю вертепів та колядок «Різдвяна зірка над вертепом засіяла» розпочалося у с. Прошова, як годиться,  зі спільної молитви, яку провели отці Ігор Чибрас, Михайло Рудак та отець декан Василь Брегін.

Опісля ведучі заходу, Степан Гнопко та Христина Шайнюк розпочали концертну програму. Всі присутні виконали Гімн України разом із народним аматорським хором «ВЕЛИКІ ГАЇ» Великогаївської об’єднаної територіальної громади, який і розпочав коляду на фестивалі. Свою майстерність продемонстрував вертеп села Прошова, який став минулорічним переможцем на ІІІ фестивалі вертепів та колядок «Різдвяна зірка над вертепом засіяла» у селі Товстолуг.

На конкурс заявки подали 4 колективи із сіл Грабовець, Красівка, Великі Гаї та Смолянка.  Неперевершена гра аматорів вертепного дійства та чудесний спів жіночого ансамблю «Намисто» с. Товстолуг, аматорського колективу с. Кип’ячка,      жіночого ансамблю «Білоскірчанка» с. Білоскірка, жіночого ансамблю «Любисток» с. Застінка, педагогічного колективу школи с. Скоморохи та колективу Великогаївської сільської ради ОТГ, які колядками і новорічними піснями не залишили байдужими глядачів, що прийшли побачити та підтримати  своїх земляків.

Загалом можна сказати, що фестиваль пройшов на високому рівні.   Нелегко було членам журі визначити переможця, адже всі колективи продемонстрували досить змістовний та різноманітний матеріал. Та все ж таки лауреатом ІV фестивалю вертепів та колядок «Різдвяна зірка над вертепом засіяла»  Великогаївської ОТГ став вертеп клубу села Грабовець, староста якого і  отримав перехідну зірку, як символ, що дає право провести V фестиваль на рідній Грабовецькій землі.

На завершення фестивалю всі разом мали змогу повеселитися та поколядувати.

Голова Великогаївської сільської ради ОТГ висловлює щиру подяку: працівникам відділу культури, молоді та спорту Великогаївської сільської ради ОТГ - начальник Степан Гуля, депутатам сільської ради - Ігорю Олійнику та Богдану Франківу, старості сіл Прошова, Скоморохи, Смолянка та Теофілівка - Ігорю Прусу, директору підприємства «Агрофірма «Медобори» - Володимиру Крупніцькому, КП «Громада-сервіс» - директор Олег Колісник, директорам Великогаївської школи - Оксані Кость та Прошівської школи - Світлані Фортуні разом із колективами, за підготовку та проведення ІV фестивалю вертепів «Різдвяна зірка над вертепом засіяла» Великогаївської ОТГ, завідуючому клубом с. Прошова - Леоніду Ванжулі за музичне оформлення фестивалю, членам журі Юлії Батюк, отцям Роману Гриджуку, Михайлові Рудаку та Михайлові Зеленому – за  чесне та незалежне суддівство,  завідуючим клубами громади за представлення своїх колективів.