Майже 1,2 млрд грн ПДВ сплатили до державної скарбниці платники Тернопільщини

Дата: 18.12.2019 16:57

Упродовж січня-листопада цього року субєкти господарювання Тернопільщини спрямували до Державного бюджету України 1 млрд 154,9 млн грн податку на додану вартість. Порівняно із відповідним минулорічним періодом фактичні надходження збільшились на 18,8 млн грн або на 1,7 відсотка.

Варто зазначити, що податок на додану вартість – один із бюджетоформуючих платежів. Його частка у сплачених до державної скарбниці доходах платниками нашого краю складає 44 відсотки.

Середньомісячна сплата цього платежу впродовж одинадцяти місяців цього року – 105 млн гривень. Порівняно з січнем-листопадом 2018 року сплата зросла на 1,7 млн гривень.

У листопаді 2019 року суб’єкти господарювання Тернопілля сплатили 149,3 млн грн податку на додану вартість. Це проти 148,4 млн грн цього платежу, що спрямували платники у листопаді 2018 року. Тобто цьогоріч фактичні надходження ПДВ у листопаді зросли на 900 тис. грн або на 0,6 відсотка.

До речі, на початок грудня цього року на обліку в органах ДПС області перебували 3082 платники ПДВ, з них 2634 юридичних особи та 448 фізичних осіб – підприємців. Порівняно з аналогічним періодом минулого року їхня кількість зросла: юридичних осіб плюс 118, а приватних підприємців – на 18 осіб.

Тернопільське управління