#Тиждень_права: пільги учасникам ООС зі сплати земельного податку

Дата: 18.12.2019 16:54

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що ст.281 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб.

Так, відповідно до п.п.281.1.4 п.281.1 ст.281 ПКУ від сплати податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року №3551 «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в Операції об’єднаних сил (антитерористичній операції), забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах Антитерористичної операції у період її проведення.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більше 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, у містах – не більше 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара;

- для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара.

Отже, якщо фізична особа захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала участь в Операції об’єднаних сил (Антитерористичній операції), забезпеченні її проведення, перебуваючи в районах Антитерористичної операції у період її проведення, то така фізична особа звільняється від сплати земельного податку.

Тернопільське управління

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників або за телефоном:

43-46-10, 43-46-46.