Як стати присяжним

Дата: 01.10.2019 15:36

Особа, яка виявила бажання стати присяжним, має звернутися до місцевої ради із заявою про включення до списку. Саме органи місцевого самоврядування формують і затверджують список громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають встановленим вимогам та дали згоду бути присяжними.

Список присяжних направляють у суд. Автоматизована система документообігу суду відбирає присяжних для участі у конкретній справі. Присяжний зобов’язаний вчасно з’явитися на запрошення суду для участі в судовому засіданні.

Неприбуття в судове засідання без поважних причин вважається неповагою до суду, за що передбачено адміністративну відповідальність.

Суд залучає присяжних до здійснення правосуддя на термін не більше одного місяця на рік. Або на більший строк – для закінчення розгляду справи, розпочатої за їхньою участю.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області