Землекористувачі Тернопілля сплатили майже 205 млн грн плати за землю

Дата: 21.08.2019 16:53

Власники та орендарі земельних ділянок нашого краю сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 204 млн 937,6 тис. грн плати за землю впродовж січня-липня 2019 року. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року надходження цього платежу зросли на 35,1 млн гривень.

Загалом внесок юридичних осіб, які у своїй господарській діяльності використовують землю, до місцевого бюджету склав 166,2 млн грн, фізичні особи сплатили 38,8 млн грн, а це відповідно на 34,2 млн грн та 885,1 тис. грн більше, ніж у січні-липні минулого року.

Акцентуємо увагу, що плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Це визначено п. 286.1 ст. 286 Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 287.1 ст. 287 цього кодексу, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників або за телефоном:

43-46-10, 43-46-46.