Термін для реєстрації акцизних накладних, складених з 1 серпня 2019 року в ЄРАН

Дата: 07.08.2019 11:31

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку при ввезенні на митну територію України пального або спирту етилового, з якого сплачено акцизний податок, або на умовах, визначених ст. 229 ПКУ, або реалізації пального чи спирту етилового, зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального або спирту етилового та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Порядком заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 №262, передбачена можливість складання акцизних накладних за кожним акцизним складом/акцизним складом пересувним, кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та їх реєстрації в ЄРАН не пізніше останнього дня звітного місяця:

- на загальний обсяг пального, втраченого та/або використаного для власного споживання протягом такого місяця;

- на загальний обсяг спирту етилового, втраченого протягом такого місяця.

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників або за телефоном:

43-46-10, 43-46-46.