Платник єдиного податку може зекономити на сплаті податку

Дата: 29.07.2019 14:43

Тернопільське управління ГУ ДФС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п.295.5 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Нормою п. п. 298.3.2 ст. 298 ПКУ передбачено, що інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі.

З метою уникнення порушення термінів сплати авансових платежів доцільно подавати до фіскального органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки.

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) за себе платник єдиного податку (якщо він - не пенсіонер або не інвалід) сплачує за всі місяці, у яких він застосовував спрощену систему оподаткування, у тому числі і за місяць відпочинку.

Тому на період щорічної відпустки підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, не звільняються від сплати ЄВ, а також податків (крім єдиного) і зборів, платниками яких вони є.

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників або за телефоном:

43-46-10, 43-46-46.