За порушення у сфері торгівлі підакцизними товарами підприємці Тернопільщини сплатять 1,5 млн грн штрафів

Дата: 23.07.2019 15:46

Упродовж січня-червня 2019 року управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Тернопільській області провели 129 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. До порушників застосували фінансові санкції на суму 1 млн 520,6 тис. гривень.

За результатами проведених перевірок встановили 131 порушення  Закону України від 19.12.95 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Зокрема, 71 факт торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних  цін; 11 фактів реалізації алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці; 8 фактів роздрібної торгівлі алкогольними виробами без наявності ліцензій тощо. Виявили 21 факт роздрібної торгівлі тютюновими виробами поштучно.

Упродовж першого півріччя 2019 року анулювали 165 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Також анулювали 164 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробними, в тому числі 10 ліцензій за порушення вимог Закону України №481 в частині продажу тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

Загалом станом на початок липня цього року на території області є 4 470 діючих ліцензій, з них 2 454 – на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 2 016 на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників або за телефоном:

43-46-10, 43-46-46.