Після візиту туристів не забудьте про декларацію з туристичного збору

Дата: 23.05.2019 16:13

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до п. п. 268.7.3 п. 268.7 ст. 268 розд. ХІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) базовий податковий (звітний) період з туристичного збору (далі – Збір) дорівнює календарному кварталу.

Форма податкової декларації з туристичного збору (далі – Декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.07.2015 №636 «Про затвердження форм податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29.07.15 за №912/27357.

З 01.01.2019 набув чинності Закон України від 23 листопада 2018 року №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон №2628), яким внесено зміни до порядку справляння Збору.

Форма Декларації не відповідає вимогам ПКУ, але до її затвердження у новій редакції при звітуванні за перший квартал 2019 року застосовується затверджена форма Декларації з такими особливостями:

- у колонці 3 «Вартість проживання (ночівлі)», яка відображає базу оподаткування Збором, зазначається кількість діб проживання;

- у колонці 4 «Ставка збору, відсотки» зазначається розмір ставки Збору згідно з рішенням органу місцевого самоврядування, прийнятим на виконання вимог Кодексу у редакції з урахуванням Закону №2628;

- у колонці 5 «Усього нараховано збору» зазначається сума Збору, яка розраховується за формулою:

- кол. 3 х кол. 4 х розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2019 року / 100.

При цьому формула, зазначена у кол. 5 Декларації, не застосовується.

При прийнятті органом місцевого самоврядування рішення про справляння Збору у 2019 році шляхом сплати щомісячних авансових внесків у Декларації такі сплачені авансові внески не відображаються.

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників або за телефоном:

43-46-10, 43-46-46.