Якщо не має достатнього страхового стажу

Дата: 13.05.2019 10:19

Для тих, хто незабаром досягне пенсійного віку, але не має достатнього страхового стажу для набуття права на пенсійне забезпечення, варто знати, що нестачу необхідного страхового стажу можна поповнити:

–  працевлаштувавшись на роботу, якщо тривалість часу до настання пенсійного віку дозволяє набути потрібний стаж (при цьому, Ви можете контролювати роботодавця щодо сплати ним страхових внесків в повному обсязі, зареєструвавшись користувачем веб-порталу Пенсійного фонду України або підключивши послугу смс-інформування, звернувшись до найближчого сервісного центру пенсійної служби);

– шляхом укладення в органах державної фіскальної служби договору про добровільну участь, здійснивши одноразову сплату за минулі періоди, починаючи з 2004 року, в які особа не підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, або забезпечивши таку участь в поточному часі;

–  для осіб, які офіційно працювали за кордоном в країнах, з якими Україна уклала договори в галузі соціального забезпечення, є можливість підтвердження «іноземного» стажу компетентними органами цих країн (Іспанії, Португалії, Чехії, Словаччині, Польщі, Болгарії, країнах Прибалтики).

В поточному році право на пенсію можуть реалізувати чоловіки після досягнення ними 60-річного віку та жінки після виповнення віку 58 років 6 місяців із тих, хто народився в період з жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року, та після 59 років для народжених в період з 1 квітня по 30 вересня 1960 року. Необхідний стаж, який забезпечує право виходу на пенсію в цьому році, становить не менше 26 років і в подальшому (до 2028 року) збільшуватиметься щороку на 1 рік.

При цьому важливо знати, що громадянам, які з тих чи інших обставин не набудуть достатнього страхового стажу для виходу на пенсію на дату досягнення ними пенсійного віку, але матимуть не менше 15 років страхового стажу, в період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року може бути призначена тимчасова державна соціальна допомога, яка  призначатиметься органами соціального захисту населення з урахуванням майнового стану та середньомісячного сукупного доходу і виплачуватиметься до досягнення віку, з якого особа набуває право на призначення пенсії. При цьому, наявність 15-річного страхового стажу надасть їм право на призначення пенсії після досягнення 65 років.

Галина Гумницька

Заступник начальника