ПРО СОЦІАЛЬНІ НАСЛІДКИ ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ «У КОНВЕРТАХ»
Значна частина найманих працівників свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати свою заробітну плату, як "офіційну" (майже завжди мінімальну) та неофіційну. В результаті, погодившись на отримання зарплати в "конвертах", багато людей не замислюються, що насамперед, вони свідомо обкрадають самі себе. А іноді трапляється і так, що працівники навіть і не знають про те, що їхня зарплата значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості та зазначена у поданій звітності.
Працівник позбавляє себе гідної пенсії та інших соціальних виплат у майбутньому. Адже, відповідно до чинного законодавства, лише за умови сплати працедавцем внесків, йому буде зараховано відповідний страховий стаж. Низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії. Не оформлені належним чином трудові відносини між працівником і роботодавцем призведуть до того, що такий працівник залишиться без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою.
Найдієвішим методом у боротьбі із зарплатою «у конвертах», насамперед може бути прагнення самих найманих працівників змусити роботодавців чесно платити заробітну плату, із дотриманням вимог чинного законодавства, а про факти виплати її «у конвертах» повідомляти органи праці держпраці, фіскальної служби та інші органи виконавчої влади.
Давайте піклуватися за майбутнє вже сьогодні!
Олена Бабій
Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету
ТО УПФУ Тернопільської області