Строки давності для застосування штрафних (фінансових) санкцій

Дата: 21.03.2019 14:37

Строки давності застосування штрафних санкцій становлять 1095 днів (2555 днів при проведенні перевірки контрольованої операції відповідно до ст. 39 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)) з дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, – за днем її фактичного подання.

При поданні платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Для платників податків, місцезнаходженням (місцем проживання) яких станом на 14 квітня 2014 року була тимчасово окупована територія та/або територія населених пунктів на лінії зіткнення і які станом на 01 січня 2017 року не змінили своє місцезнаходження (місце проживання) із зазначених територій на іншу територію України:

1) зупиняється нарахування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені за несвоєчасне погашення визначених станом на 14 квітня 2014 року грошових зобов’язань;

2) зупиняється застосування норм ст.ст. 59, 60 (в частині податкових вимог), 87 – 101 ПКУ (погашення податкового боргу).

Відлік строку давності, визначений ст. 102 ПКУ, зупиняється на період, протягом якого до платників податків, зазначених у п. п. 38.2 п. 38 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, не застосовувалися заходи стягнення, передбачені ст.ст. 59, 60, 87 – 101 ПКУ.

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників або за телефоном:

43-46-10, 43-46-46.