Ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин з 01.01.2019

Дата: 07.03.2019 11:10

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що згідно із п. 252.20 ст. 252 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для суб’єктів господарювання ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – рентна плата) установлюються у відсотках від вартості товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини).

Розміри ставок рентної плати встановлено п. 252.20 ст. 252 ПКУ.

Рентна плата для прісних підземних вод, які видобуваються платниками, зазначеними у п. п. 252.1.5 п. 252.1 ст. 252 ПКУ, застосовується за ставками, визначеними у п. п. 255.5.2 п. 255.5 ст. 255 ПКУ.

При цьому п. п. 252.1.5 п. 252.1 ст. 252 ПКУ визначено, що платниками рентної плати є землевласники та землекористувачі, крім суб’єктів підприємництва, які відповідно до законодавства відносяться до фермерських господарств, – громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що в межах наданих їм земельних ділянок, розмір яких перевищує норми, передбачені ст. 121 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III зі змінами та доповненнями, видобувають прісні підземні води із застосуванням електричних пристроїв у обсязі понад 13 кубічних метрів на особу в місяць (за показниками лічильників).

З 1 січня 2019 року підпунктами 1, 2 п. 50 розділу І Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесені зміни до п. 252.20 ст. 252 ПКУ, зокрема:

- доповнено коефіцієнтом, що діє виключно у 2019 році, яким ставка рентної плати для видобування залізної руди підвищена в 1,1 рази;

- універсалізовано розміри ставок рентної плати для видобування нафти та газового конденсату, що видобуваються з покладів:

- до 5000 метрів, – 31 відс. вартості (фактична ціна – середня ціна одного бареля нафти «Urals», перерахована у гривні за тонну за курсом Національного банку України станом на 1 число місяця, що настає за податковим (звітним) періодом, визначена за інформацією міжнародного агентства (котирування UralsMediterranean та UralsRotterdam) обсягів видобутої нафти та газового конденсату;

- понад 5000 метрів, – 16 відс. вартості (фактичної ціни) обсягів видобутої нафти та газового конденсату.

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників або за телефоном:

43-46-10, 43-46-46.