Оподатковуємо дохід від продажу корпоративних прав

Дата: 07.03.2019 11:09

Оподатковуємо дохід від продажу корпоративних прав

Підпунктом 14.1.55 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що дохід, отриманий з джерел за межами України це будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи, зокрема, дохід від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо.

Відповідно до п. п. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 ПКУ платниками податку на доходи фізичних осіб є, зокрема фізичні особи – резиденти, які отримують іноземні доходи. Об’єктом оподаткування є іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

Порядок оподаткування іноземних доходів регулюється п. 170.11 ст. 170 ПКУ, п. п. 170.11.1 якого визначено (з урахуванням вимог п. п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ ), що у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати до 1 травня року, що настає за звітним, річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, та оподатковується за ставкою, визначеною у п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 відс.), крім доходів, визначених п. п. 167.5.4 п. 167.5 ст. 167 ПКУ, які оподатковуються за ставкою, визначеною п. п. 167.5.4 п. 167.5 ст. 167 ПКУ (9 відс.), а також крім доходів, визначених п. п. 165.1.27 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.

Підпунктом «б» п. 171.2 ст. 171 ПКУ встановлено, що особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з іноземних доходів є платник податку.

Отже, при отриманні фізичною особою резидентом доходу з джерелом виплати за межами України – іноземного доходу, зокрема, доходу від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується за ставкою 18 відс., при цьому такий резидент зобов’язаний подати до 1 травня року, що настає за звітним, річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників або за телефоном:

43-46-10, 43-46-46.