Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення
- Найменування організатора громадського обговорення
Великогаївський сільський голова Кохман О.А.
Комунальний заклад “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Баворів” Великогаївської сільської ради Тернопільської області.
В’ячеслав Будзиновський
Яскравою постаттю Західної України в кінці XIX - на початку XX ст. був В’ячеслав Будзиновський–відомий український політик, журналіст, публіцист, історик, письменник, незаслужено забутий і не досить знаний нашим співвітчизникам.
Будзиновський В’ячеслав Титович народився 30 січня 1868 року в селі Баворові теперішнього Тернопільського району. Вчився у Львівському та Віденському університетах. У 1890 році стає одним із фундаторів Русько-Української радикальної партії, домагався включення до її програми ідеї про державну незалежність України. У 1899 році стає одним із засновників Української національно - демократичної партії. У 1907 - 1918 р.р. - депутат австро-угорського парламенту, редагував часопис «Громадський голос», газет «Свобода», «Праця» та інші.
Автор економічних досліджень «Аграрні відносини» (1894 р.), «Хлопська посілість» (1907 р.), історико-популярних праць «Історія України» у 2-х томах, «Ішли діди на муки: введення в історію України», «Смішне в поважнім», «Історія національної думки на тлі моїх споминів з дитячих літ». З 1888 року друкувався у журналі «Товариш». У Чернівцях видавав газету «Праця» (1897 р.). Разом з Д. Лукіяновичем видавав «Універсальну бібліотеку», літературно-освітній часопис «Світ» (1906 - 1907 р.р.). Автор збірок оповідань, історичних повістей «Пригоди запорозьких скитальців», «Осавул Підкови», «Гримить», «Козак Шуба» та багатьох інших творів. Видав антологію історичних пісень і дум із своїми коментарями «Козацькі часи в народній пісні». Його перу належать статті і спогади про Леся Мартовича і Василя Стефаника.
Тривалий час ім’я нашого славетного земляка замовчувалося. В 1991 році вийшла збірка його повістей «Осавул Підкови», того ж року в Тернополі побачила світ праця «Як Москва нищила Україну».
Помер В.Будзиновський 14 лютого 1935 року у м. Львові і похований на Личаківському цвинтарі.
Кохман Олег Андрійович- Великогаївський сільський голова
- Строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників
Громадські слухання ініціативи щодо присвоєння імені Вячеслава Будзиновського комунальниму закладу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Баворів” Великогаївської сільської ради Тернопільської області відбудуться о 18.00 24 березня 2019 року за адресою с. Баворів, вул. Лесі Українки,1.
- Поштова адреса, адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форма для подання пропозицій (зауважень)
47722, Тернопільська область, Тернопільський район, с. Великі Гаї, вул. Галицька, 47, відділ освіти виконавчого комітету Великогаївської сільської ради, ел. пошта 040616842@mail.gov.ua, тел.49-03-73,49-03-33.
Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, у строк до 30 квітня 2019 року.
- Місцезнаходження та (або) адресу електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення
47722, Тернопільська область, Тернопільський район, с. Великі Гаї, вул. Галицька, 47, ел. пошта 040616842@mail.gov.ua, тел. 49-03-73, 49-03 -33.
- Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення
Мирослав Дишкант
- Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення
Узагальнені результати громадського обговорення будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті Великогаївської сільської ради не пізніше 10 травня 2019 року (http:// velykogaivska.gromada.org.ua ).