Навчальний візит у Рівненську область
Протягом 20 – 23 листопада 2017 року в рамках проекту Волинського ресурсного центру «Зміцнення демократичної культури серед молодих депутатів України» в місті Рівному було організовано стажування на тему «Агенції місцевого розвитку», «Місцевий економічний розвиток», «Розвиток людського капіталу». У даному заході взяли участь представники із Житомирської, Запорізької, Львівської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Черкаської, Чернівецької та Харківської областей. Від Великогаївської сільської ради у заході приймав участь начальник юридичного відділу сільської ради Михайло Лисиканич.
У перший день учасники стажування здійснили візит у ЗРНГО «Волинський ресурсний центр», де отримали інформацію щодо шляхів впровадження проектів у сфері розвитку територіальних громад; там же поділився власним досвідом у сфері реалізації україно-польських проектів місцевого розвитку координатор даних проектів Рівненської міської ради Сергій Ващук.
Наступного дня у приміщенні Рівненського національного університету водного господарства та природокористування гості заходу зустрілися з представниками платформи «Простір», які розповіли про проекти креативної індустрії та проекти розвитку міста Рівного. Цього ж дня стажисти вирушили з візитом до міста Острог, де відвідали Музей книги і друкарства, а також Національний університет «Острозька академія», пройшли екскурсію музеями університету та ознайомилися з проектами місцевого розвитку даного міста.
Зранку 22-го листопада делегати вирушили в село Пересопниця, де побували у Культурно-археологічному комплексі «Пересопниця» (музей-пантеон (три яруси з оглядовими майданчиками, автор проекту — архітектор Віктор Ковальчук), відтворене Городище літописного міста Пересопниця та оглянули ззовні місцеву церкву Святого Миколая, що є пам’яткою архітектури. Після цього учасники стажування поїхали у селище Клевань, де відвідали знаменитий «Тунель кохання». На прикладі даних об’єктів стажистам показали як історична та культурна спадщина можуть виступати значним чинником у розвитку громади. Саме про це делегатам і розповів начальник управління культури Рівненського міськвиконкому Тарас Максименко. Крім того, пан Тарас поділився із присутніми власним досвідом в управлінні культурою органу місцевого самоврядування та реалізацією проектів у сфері розвитку культури. Того ж дня, про порядок об’єднання територіальних громад, перші кроки після об’єднання, особливості проведення реформи децентралізації в Україні делегатам розповів юрист Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування пан Микола.
В останній день стажування в приміщенні Рівненської ОДА перед учасниками заходу виступив проректор Національного університету водного господарства та природокористування Олег Лагоднюк. Олег Анатолійович розповів присутнім про досвід згаданого університету у впровадженні системи електронного документообігу, інноваційні підходи у вищій освіті, які успішно впроваджуються у НУВГП, зокрема, вільний вибір студентами кількох навчальних предметів, міжнародне співробітництво у галузі вищої освіти.
23 листопада із новими знаннями та ідеями учасники стажування вирушили до власних громад.
Підготував Михайло Лисиканич