Золотий брухт продано банку. Чи є оподаткування?

Дата: 01.12.2016 12:35

Під час виплати доходів за зданий (проданий) платником податку брухт дорогоцінних металів особа, яка його закуповує, вважається податковим агентом та зобов’язана утримати податок із суми такої виплати за ставкою, встановленою розділом IV Податкового кодексу України. Про це зазначили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб Тернопільської ОДПІ.

Однак, пункт 164.2 статті 164 Податкового кодексу України гласить, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку за зданий (проданий) ним брухт дорогоцінних металів, крім доходу, отриманого за брухт дорогоцінних металів, проданий Національному банку України.

Таким чином, дохід, отриманий від Нацбанку за проданий «золотий брухт» оподаткуванню не підлягає.

Детальніше – у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ