Святкування Різдва у католицькому храмі в Баворові

Дата: 06.01.2017 09:56

Жителів Тернопільського району та обласного центру можна умовно поділити на тих, хто визнає святкування Різдва 7 січня і тих, хто святкує його 25 грудня. Старші люди завжди говорять: «Поважаю одне і друге, бо не знаю, котре з них старше». Третя категорія (до якої, скажу по великому секрету , належу і я) визнає і святкує двічі. Не маю на увазі застілля та інші гастрономічні атрибути. Святкую душею! Не дивина, кажуть мудрі, що людина полетіла у космос. Найдивніше, що сам Божий Син прийшов з Неба на землю, щоб урятувати грішний люд.

Щороку у костелі Різдва Пресвятої Богородиці у Баворові у ніч з 24 на 25 грудня відбувається Літургія, яку називають Пастирною (пастирі, або пастушки, - люди, які першими довідались про прихід Христа).

Починається вона з дійства, під час якого фігурку Дитяти вірячи кладуть до Ясел. Потім священик освячує Ясла. Лише після цього вмикають світло, запалюють свічки і розпочинають Богослужіння. Темрява символізує час, коли старозавітні люди очікували Спасителя, а світло на землю та надію на спасіння приніс Ісус Христос.

«Цього року, - розповідає настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці у фаворові о. Анатолій, - на нічному Богослужінні було дуже багато людей з Баворова та навколишніх сіл, приїхали гості з Тернополя. Приємно усією великою християнською громадою прославити народження Месії. Звучали українські колядки. Люди були по-справжньому щасливі».

За інформацією газети «Подільське слово». Автор – Галина Юрса – ТРР «Джерело»