A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Експозиція філателістичного проекту

Дата: 21.04.2017 09:07
Кількість переглядів: 938

20 квітня 2017 року у Тернопільському краєзнавчому  музеї  відбулася експозиція  філателістичного проекту.

Організатором Історичного міжнародного поштового Походу – Реквієму  “Останнім шляхом Кобзаря”

/ приурочений 150 – річчю перепоховання Тараса Шевченка в Україні /

є Олександр Канівець , уродженець  м.Черкаси.

Священнослужителі розпочали захід із молебню, згадали Шевченка як батька українського народу, вічного революціонера і невольного борця за незалежність  власного народу, освятили копію посмертної маски Т.Г.Шевченка.

Військовослужбовці строкової служби окремої артилерійської бригади оперативного командування «Захід» взяли участь у презентації цієї експозиції.

Основа виставки «Останнім шляхом Кобзаря» складає унікальний філателістичний експонат,який складається з 64 таблиць, на яких розташовані оригінали відправленої поштової кореспонденції, копії посмертної маски Кобзаря, плакату-буклету з відбитками штемпелів поштових відділень, розташованих за маршрутом перевезення праху Шевченка з Санкт-Петербургу в Канів у 1861 році. Пересувна філателістична виставка на сьогоднішній день, починаючи з травня 2012 роках, побувала у 62 населених пунктах переважної більшості областей України.

Матеріали експозиції, що розташована поруч «Україна – козацька держава» складаються з систематизованих поштових відправлень, зібраних в ході поштової естафети, приуроченої до 525-ї річниці виникнення козацтва на українських землях. Естафета є безпрецедентним проектом, втіленим у життя Олександром Канівцем за організаційної підтримки Генеральної дирекції «Укрпошти», МГО «Козацтво Запорозьке» та МГО «Міжнародний союз козацтва» (м. Київ). В ході естафети, яка тривала 63 дні, було відвідано усі області та обласні центри України а також щодня здійснювалося відправлення поштової кореспонденції. Зібрані матеріали, що експонуються, є унікальною ілюстрацією історії українського національно-визвольного руку XVII – XVIII століть та неоціненним внеском у вивчення культурної спадщини рідного краю. Виставка пройшла через усі області та обласні центри України і успішно завершилася 14 жовтня в м. Запоріжжі, на острові Хортиця. В цілому дорога зайняла 63 доби (з них 10 діб – у зоні АТО на Донбасі та на окупованій території Автономної Республіки Крим).

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь