A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

вересень 2017

Показник середньої заробітної плати (доходу) за червень 2017 року для призначення пенсії

Затверджено показник середньої заробітної плати (доходу) на одну застраховану особу за червень 2017 р. у сумі 7032 грн. 28 коп., який застосовуватиметься під час визначення коефіцієнта заробітної плати за червень 2017 р. для призначення пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

Тернопільське обєднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

Легалізація робочих місць та заробітної плати – соціальна захищеність кожного працюючого громадянина

Для Пенсійного фонду України легалізація заробітної плати є одним з резервів наповнення бюджету, кошти якого  витрачаються на фінансування пенсій та грошової допомоги. Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості не тільки в тому, що бюджет не доотримує кошти, використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів, і перш за все це втрата страхового стажу для призначення  пенсії.

Кожний працівник повинен знати, що відповідно до Закону УкраїниПро загальнообовязкове державне пенсійне страхуванняз 01.01.2004 року страховий стаж роботи зараховується, як повний місяць при умові нарахування заробітної плати не менше мінімального розміру та повної сплати страхових та єдиного внесків.

Розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2017 р. становить 3 200 грн., отже і розмір мінімального страхового внеску 3 200 грн.*22%= 704,0 грн., якщо така (або більша, з більшої суми заробітної плати) сума внеску за місяць підприємством сплачена за кожного працюючого в повному обсязі, то до страхового стажу працівникам також  зараховано повний місяць.

Тернопільське обєднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області в черговий раз звертається до громадян – вимагайте від своїх роботодавців виплату заробітної плати відповідно до законодавства прозоро і чесно, не погоджуйтесь на виплату заробітної плати в «конвертах». Пам’ятайте, що кожна гривня податку із заробітної плати, що надійде до бюджету, вплине на забезпечення вашої гідної пенсії.

Також відповідально до цього питання мусять поставитися самі роботодавці, не порушувати закон, оформляти належним чином трудові відносини зі своїми працівниками. Варто не забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків є грубим порушенням Законів України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Веб-портал Пенсійного фонду України

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області повідомляє, що відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 №1058-ІV з 1 січня 2004 року до страхового стажу зараховуються лише ті періоди, упродовж яких особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному та соціальному страхуванню, тобто за які щомісяця сплачені внески у розмірах, не менше мінімального.

Мінімальний страховий внесок — сума коштів, що визначається як добуток розміру мінімальної заробітної плати та розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, встановлених законом на місяць, за який нараховується заробітна плата. Мінімальний розмір заробітної плати, встановлений Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” становить 3200 грн.

Приклад обчислення мінімального страхового внеску: 3200 грн (розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2017 р.)х22% (розмір єдиного внеску, визначений в законодавстві з 01.05.2016 р.) = 704 грн.

Страховий стаж вираховують в місяцях, той місяць (або місяці), за які не сплачені внески до Пенсійного фонду, не враховують до страхового стажу. Людина, яка не працює, відповідно не сплачує внески і не набуває страхового стажу. За ці періоди життя в її персональній обліковій картці в системі персоніфікованого обліку дані для обчислення пенсії будуть відсутні.

Сьогодні, сучасні інформаційні технології дозволяють спростити процедуру контролю за сплатою внесків. Треба лише зареєструватися як користувач веб-порталу Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua). Для цього потрібно одного разу звернутись до Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (відділи обслуговування громадян: Майдан Волі, 3, вул.. М.Кривоноса,10). Процедура триває декілька хвилин. Після заповнення заяви ви отримаєте реєстраційний код. Він необхідний для реєстрації на порталі. Код вводять лише один раз під час реєстрації на сайті пенсійного фонду в пункті «номер заяви». Необхідно вказати свій логін, пароль, адресу електронної пошти і натиснути «зберігти». Також можлива он-лайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП).

Відтак, користувачі веб ресурсу можуть скористатись наступними  електронними послугами:

-         отримувати інформацію, накопичену в базах даних персоніфікованого обліку (форму ОК-5). Інформація оновлюється щомісяця із звітів, що надаються до органів Державної фіскальної служби.

-         здійснювати  контроль за даними, що вносяться до системи персоніфікованого обліку та  впливають на  пенсійні права (для працюючих);

 -         отримувати  відомості з власної пенсійної справи (для пенсіонерів) щодо суми призначеної пенсії, з урахуванням усіх встановлених надбавок, виду пенсії, закінчення строку виплати пенсії тощо;

-         подавати заяву – запит на попереднє замовлення паперових документів, а саме: виписки з системи персоніфікованого обліку, виписки з пенсійної справи (для пенсіонерів), виписки про стан розрахунків з ПФУ (для страхувальників);

-         подавати скарги до органів Пенсійного фонду;

-         подавати заяви про призначення пенсії до органів Пенсійного фонду;

-         подавати заяви про перерахунок пенсії у зв’язку з набутим страховим стажем до органів Пенсійного фонду (для пенсіонерів);

-         записатися на прийом до органу Пенсійного фонду з можливістю вибору часу, зручного для відвідування Фонду.

Людмила Травіна

Начальник відділу обслуговування громадян ТО УПФУ Тернопільської області

 

Інструкція з реєстрації на Веб-порталі Пенсійного фонду України

 

Для реєстрації на веб-порталі потрібно мати діючу електронну адресу.

Для реєстрації виконайте наступні дії:

  1. перейдіть за посиланням http://portal.pfu.gov.ua

  2. у вікні, що відкриється, натисніть «Зареєструватися»

  3. відкриється вікно , якому потрібно вказати № заяви 9вказаний у розписці, яку видали в органі ПФУ), логін і пароль (присвоїти самостійно0, та діючий e-mail (якщо такий відсутній – створити)

  4. на вказану Вами адресу електронної скриньки буде надіслано лист, з Вашими авторизаційними даними (логін і пароль) та посиланням для підтвердження реєстрації. Перейдіть за посиланням для авторизації.

  5. у вікні «Вхід до системи» введіть логін і пароль та натисніть «Увійти»

  6. в розділі «Особистий кабінет»Ви можете переглядати виписку з системи персоніфікованого обліку та виписку з пенсійної справи (для пенсіонерів).

Тернопільське обєднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

Спільний семінар в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості

З метою підвищення обізнаності безробітних щодо переваг легальної зайнятості та застереження від проявів шахрайства при працевлаштуванні, в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості систематично проводяться інформаційні семінари на тему: «Легальна зайнятість».

Учасники чергового семінару, що відбувся 06 вересня, обговорили питання щодо легалізації трудових відносин та забезпечення прав застрахованих осіб на ринку праці.

Начальник Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяна Глух наголосила, що використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, які суттєво впливають на майбутнє людини, зокрема на її пенсійні виплати. Так, погоджуючись на нелегальну роботу, найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсації тимчасової непрацездатності. Учасники заходу також дізналися про можливість контролювати свого роботодавця за допомогою електронної послуги – ВЕБ порталу Пенсійного фонду України.

Питання легалізації трудових відносин на сьогодні є надзвичайно актуальним, адже існує чимало випадків, коли роботодавці уникають легального використання робочої сили, та не укладають передбачені законодавством трудові договори.

Основним завданням такого спільного заходу є – інформування населення про переваги легальної зайнятості та ризики «тіньової», а кожна людина самостійно повинна вирішувати, що для неї важливіше – жити сьогоденням або ж мати впевненість у завтрашньому дні, отримуючи надійні соціальні гарантії.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Чи враховується період догляду за дитиною-інвалідом до стажу піклувальника?

Згідно зі статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) територіальні органи Пенсійного фонду України обчислюють страховий стаж відповідно до вимог Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до 01.01.2004р. – на підставі документів та порядку, визначеному законодавством, що діяло до 01.01.2004р. Водночас положення щодо сплати страхових внесків страхувальниками за осіб, які здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, набрало чинності з 01.01.2005 р.

Отже, час догляду за дитиною - інвалідом до 01.01.2005р. зараховується до страхового стажу згідно зів статтею 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на підставі документів, визначених Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637. Такими документами є: акт обстеження фактичних обставин здійснення догляду; документ, що засвідчує перебування на інвалідності дитини-інваліда (виписка з акта огляду медико-соціальної експертної комісії, медичний висновок, пенсійне посвідчення, посвідчення одержувача допомоги або довідка органів соціального захисту населення чи Пенсійного фонду , інші документи).

Акт обстеження фактичних обставин здійснення догляду складається органами Пенсійного фонду України на підставі відомостей житлово-експлуатаційних або інших організацій за місцем проживання (реєстрації), сільських, селищних рад, опитування осіб, за якими здійснюється догляд, та їхніх сусідів, інших даних.

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Розпочалася виплата пенсій за поточний місяць

Четвертого вересня, відповідно до законодавства, розпочалася виплата пенсій за поточний місяць, яка триватиме по 25 вересня включно. Потреба коштів на вересень 2017 року на виплату пенсій та соціальних допомог пенсіонерам становить 125 млн. 968,32 тис.грн.

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

Найактуальніші питання, з якими звертаються до Пенсійного фонду

Що відбуватиметься далі з пенсіями тих жінок, які вийшли на пенсію у 55 років? Адже розмір пенсій у такому разі був зменшений у зв’язку з підвищенням пенсійного віку.

За чинним Законом, до 1 січня 2015 року право на достроковий вихід на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилося 55 років, якщо вони мали не менше 30 років страхового стажу, та за умови, що вони звільнилися з роботи. У такому разі розмір їхньої пенсії був зменшений на 0,5% за кожний неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Таке зменшення передбачається здійснювати на весь період отримання пенсії.

У законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (№6614) пропонується зупинити зменшення розміру пенсії за віком для таких жінок після досягнення віку, передбаченого законом для відповідної вікової категорії. Після завершення цього періоду розмір пенсії пропонується переглянути без застосування зниження пенсії. Такий перерахунок пропонується зробити з дати, наступної за завершенням періоду підвищення пенсійного віку.

Наприклад, жінка 30 серпня 1959 р. н., яка мала 30 років стажу, скористалася правом виходу на пенсію у 55 років у 2014 році з відповідним зменшенням розміру пенсії. Законом для неї визначено пенсійний вік 58 років, якого вона досягне у серпні 2017 року. З урахуванням пропозицій урядового законопроекту, пенсія такій жінці має бути розрахована у повному розмірі, без зменшення, починаючи з 1 вересня 2017 року. Однак, зважаючи на дату набрання чинності законом ( у разі ухвали законопроекту як закону) – 1 жовтня 2017 року, відновлення пенсії жінці у повному розмірі має відбутися з 1 жовтня 2017 року.

 

Як відбуватиметься осучаснення пенсій колишнім державним службовцям?

У законопроекті №6614 не передбачається осучаснення спеціальних пенсій (для державних службовців, народних депутатів, прокурорів тощо).

Нове призначення таких пенсій припиняється, за виключенням осіб, які придбали необхідний страховий стаж для призначення такого виду пенсій на 01.05.2016. Згідно з запропонованим законопроектом, передбачається автоматичне перерахування цих пенсій на загальних підставах, якщо розмір пенсій у такому разі буде вищим.

 

Чи ліквідують пільгові пенсії?

Суттєво скорочується перелік категорій осіб, які матимуть право на достроковий вихід на пенсію.

Призначення пенсій за вислугу років припиняється, за виключенням обмеженого переліку осіб. Виплата уже призначених «пільгових» пенсій за вислугу років здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету.

 

Яким чином громадяни можуть підтвердити свою заробітну плату за період з 1991 по 2000 рік, якщо їм доводилось працювати в кількох українських підприємствах?

Заробітна плата за період трудової діяльності до 01.07.2000 враховується на підставі довідок підприємства про заробітну плату. При цьому довідка, видана підприємством, повинна містити інформацію про первинні документи (відомості про заробітну плату, особові рахунки), на підставі яких вона видана.

Якщо документи про заробітну плату на підприємствах не збереглися (підприємство було ліквідовано, архівні документи відсутні), пенсію буде обчислено тільки з урахуванням заробітної плати особи за даними персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України (тобто з 01.07.2000р.).

Галина Гумницька

Заступник начальника ТО УПФУ Тернопільської області

 

Про перерахунок пенсії працюючому пенсіонерові

Відповідно до частини 4 статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, за його заявою, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менше як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі.

Можливі варіанти перерахунку

1. Дорахувати страховий стаж, заробіток не змінювати.

2. За стажем та заробітком за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу до 1 липня 2000 року незалежно від перерв та за весь період страхового стажу після 1 липня 2000 року із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час попереднього перерахунку пенсії.

3. За стажем та із заробітної плати за весь період страхового стажу після 1 липня 2000 року із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час попереднього перерахунку пенсії (відмовитися від заробітку за 60 місяців до 1 липня 2000 р.).

Зазвичай, після призначення пенсії особа працює з меншим заробітком, ніж той з якого було визначено розмір пенсії. Тому нерідко врахування цього заробітку не є доцільним, оскільки зменшується його коефіцієнт. У такому разі дораховують лише страховий стаж, набутий після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Заробіток залишається без змін.

Для того, щоб розмір пенсії в результаті проведеного перерахунку суттєво збільшився, слід було б після призначення пенсії працювати з вищим заробітком, ніж той, з якого визначено розмір пенсії.

Отже, якщо особа одержує за роботу після призначення пенсії вищий заробіток, вона може розраховувати на більший розмір пенсії під час перерахунку.

Якщо пенсіонер після призначення (перерахунку) пенсії набув менше як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення (попереднього перерахунку). Заробіток, який особа одержувала після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, в такому випадку не враховується.

Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії в мінімальному розмірі відповідно до частини 1 статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб, - 35 років страхового стажу для чоловіків, 30 років — для жінок), за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Слід зауважити,що ці норми не поширюються на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України “Про пенсійне забезпечення”, та які не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону.

Світлана Руцька

Заступник начальника відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №1 в м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

 

ОГОЛОШЕННЯ

Відповідно до графіку виїзного прийому громадян начальником Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області у Великогаївській об’єднаній територіальній громаді на ІІІ квартал 2017

15 вересня 2017 року з 10:00 год. до 13:00 год. начальником об’єднаного управління Тетяною Григорівною Глух проводитиметься виїзний прийом громадян з питань пенсійного забезпечення

Назва ради

Адреса

Телефон

Голова

Великогаївська об’єднана територіальна громада

47722

с. Великі Гаї

вул. Галицька,47

49-00-98

49-02-98

49-03-98

49-03-72

Кохман Олег Андрійович

Адміністрація Тернопільського об’єднаного управління ПФУ Тернопільської області

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь