Великогаївська громада
Тернопільський район, Тернопільська область

середина жовтня 2017

В Тернополі відзначили міжнародний «День білої тростини»

Міжнародне співтовариство позначило на календарях немало знаменних і пам`ятних дат. У їх числі — Міжнародний день білої тростини. Це — не свято, це – день, що нагадує суспільству про існування поруч людей з обмеженими фізичними можливостями, про допомогу і про солідарність.

У середу, 18 жовтня в приміщенні клубу УТОС відбувся святковий концерт. У своєму вітанні начальник Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяна Глух подякувала усім учасникам заходу за незламність духу і активну життєву позицію. Очільниця Фонду зазначила, що пенсії фінансуються своєчасно і згідно із Законом України від 3 жовтня 2017 року № 2148 – Vlll «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» проведений перерахунок, і вже в цьому місяці пенсіонери отримають підвищення. Працівники об’єднаного управління завжди готові надати допомогу, роз’яснення та сприяння у питанні призначення та перерахунків пенсій. “Я вдячна вам за вашу віру у власні сили, любов яка є між вами, об’єднує і дарує надію, що спільними зусиллями ми зможемо здолати усі труднощі”,- зазначила Тетяна Глух і побажала присутнім довголіття, непохитності віри та Божої опіки.

Завдання цього дня - змусити людей згадати про те, що поруч із ними, часом залишаючись непоміченими, живуть ті, хто не бачить всіх фарб навколишнього світу. І навіть не стільки згадати, скільки спробувати зрозуміти їх та підтримати.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

Та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

«Зарплата в «конверті» - робота без гарантій» Тернопільський міськрайонний центр зайнятості

Заступник начальника Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Ніна Банзерук взяла участь у спільному семінарі на тему: «Легальна зайнятість» в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості. Мета семінару - інформування безробітних про трудові відносини та важливість отримання легальної заробітної плати.

Легалізація зайнятості населення та відмова від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить: зняти соціальну напругу, громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Нагайною справою є необхідність та обов’язок зареєструвати належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками.

Під час заходу розглянули порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, контракту, переваги легальної зайнятості, можливість добровільної участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні. Так, статтею 265 КЗпП України передбачено відповідальність юридичних та фізичних  осіб - підприємців, які використовують найману працю у вигляді штрафу. 

Перевірити інформацію щодо сплати роботодавцями єдиного внеску, а також відомості про спеціальний (пільговий) стаж, можна зареєструвавшись на ВЕБ-порталі. На порталі знаходиться багато довідкової інформації: від текстів законодавчих актів до графіку прийому керівництва Пенсійного фонду й адреси управлінь ПФУ в областях, про це розповіли присутнім та роздали інформаційні буклети.

Марта Мацик

головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Зміни в пенсійному законодавстві

В жовтні прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», який передбачає осучаснення пенсій та підвищення з 1 жовтня мінімальної пенсії на 140 грн. - із 1312 до 1452 грн.

Насамперед пенсійна реформа забезпечує єдині принципи обчислення пенсій та усуває різницю в розмірах пенсій, призна­чених у різні роки. Зокрема, зако­ном передбачено:

- осучаснення (перерахунок) значених раніше пенсій з урахуванням середньої зарплати за 2014, 2015 і 2016 роки (3764,40 грн.) та зміненої з 1,35 на 1 величини оцінки одного року страхового стажу;

- скасування особливого поряд­ку виплати пенсій пенсіонерам, які працюють;

- нові умови виходу на пенсію залежно від набутого страхового стажу;

- визначення розмірів мінімаль­ної пенсії за віком, доплат, надбавок, підвищень, визначених законодав­ством, виходячи з величини 1452 грн.;

- порядок відновлення виплати пенсій жінкам, які достроково ви­йшли на пенсію після досягнення пенсійного віку 55 років.

Із 1 січня 2018 року пропонується встановити такі правила:

Пенсія за віком у 60 років

Пенсія за віком у 60 років буде призначатися за наявності страхово­го стажу 25 років. Кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу буде збільшуватися на один рік, і в 2028 році, аби отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.

Якщо в 60-річної особи не буде за­значеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати: допрацювати необхідну кількість років або придба­ти необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 60 до 63 років. Ці правила, як за­значали в уряді, діятимуть з урахуван­ням перехідного періоду підвищення пенсійного віку жінкам.

У 63 роки пенсія за віком як для чоловіків, так і для жінок признача­тиметься в разі наявності страхово­го стажу тривалістю від 15 до 25 ро­ків. Кожні 12 місяців вимога до кількості страхового стажу збільшу­ватиметься на один рік до досягнен­ня в 2028 році 25-35 років страхо­вого стажу.

Якщо в 63-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати: до­працювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 63 до 65 років.

Пенсія за віком у 65 років

Починаючи з 1 січня 2019 року особам, у яких страховий стаж буде 15 років, пенсія за віком признача­тиметься в 65 років.

Особи, що не матимуть страховий стаж (загальний) тривалістю 15 ро­ків, матимуть право на призначення державної соціальної допомоги після досягнення 65 років за сукуп­ним доходом сім'ї.

Водночас закон встановлює:

новий порядок визначення мінімального розміру пенсії.

Із 1 січня 2018 року для осіб, які досягли 65-річного віку, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу встановлю­ється в розмірі 40% мінімаль­ної заробітної плати, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили праце­здатність;

  • механізм постійного осучаснення пенсій шляхом збільшення по­казника середньої заробітної плати, який враховується для обчислення пенсії, на коефіцієнт, що відповідає 50% показника зростання спожив­чих цін за попередній рік та 50% по­казника зростання середньої заро­бітної плати за три календарні роки, що передують року, в якому здійс­нюється збільшення.

Проведений автоматичний пе­рерахунок пенсій:

  • перерахунок із 1 жовтня 2017 ро­ку пенсій, надбавок, підвищень та ін­ших виплат з урахуванням прожитко­вого мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленого на 1 грудня 2017 року (1373 грн.) і збіль­шеного на 79 грн. - до 1452 грн.;

  • особливий порядок обчислення стажу, який дає право на пенсію згід­но зі статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пен­сійне страхування»;

Враховано пропозиції, схвалені постановою Верховної Ради України за результатами розгляду законопроекту в першому читанні. Зокрема, збере­жено:

  • право для жінок, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей, на пільгове пенсійне забезпечення;

  • право артистів на пенсію за ви­слугу років;

  • право на пенсію за вислугу ро­ків осіб, які на день набрання чин­ності цього Закону мають вислугу років та стаж, необхідний для при­значення такої пенсії.

 

Тернопільське об’єднане управління

Пенсійного фонду України Тернопільської області