A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

середина жовтня

В Тернополі відзначили міжнародний «День білої тростини»

Міжнародне співтовариство позначило на календарях немало знаменних і пам`ятних дат. У їх числі — Міжнародний день білої тростини. Це — не свято, це – день, що нагадує суспільству про існування поруч людей з обмеженими фізичними можливостями, про допомогу і про солідарність.

У середу, 18 жовтня в приміщенні клубу УТОС відбувся святковий концерт. У своєму вітанні начальник Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяна Глух подякувала усім учасникам заходу за незламність духу і активну життєву позицію. Очільниця Фонду зазначила, що пенсії фінансуються своєчасно і згідно із Законом України від 3 жовтня 2017 року № 2148 – Vlll «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» проведений перерахунок, і вже в цьому місяці пенсіонери отримають підвищення. Працівники об’єднаного управління завжди готові надати допомогу, роз’яснення та сприяння у питанні призначення та перерахунків пенсій. “Я вдячна вам за вашу віру у власні сили, любов яка є між вами, об’єднує і дарує надію, що спільними зусиллями ми зможемо здолати усі труднощі”,- зазначила Тетяна Глух і побажала присутнім довголіття, непохитності віри та Божої опіки.

Завдання цього дня - змусити людей згадати про те, що поруч із ними, часом залишаючись непоміченими, живуть ті, хто не бачить всіх фарб навколишнього світу. І навіть не стільки згадати, скільки спробувати зрозуміти їх та підтримати.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

Та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

«Зарплата в «конверті» - робота без гарантій» Тернопільський міськрайонний центр зайнятості

Заступник начальника Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Ніна Банзерук взяла участь у спільному семінарі на тему: «Легальна зайнятість» в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості. Мета семінару - інформування безробітних про трудові відносини та важливість отримання легальної заробітної плати.

Легалізація зайнятості населення та відмова від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить: зняти соціальну напругу, громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Нагайною справою є необхідність та обов’язок зареєструвати належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками.

Під час заходу розглянули порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, контракту, переваги легальної зайнятості, можливість добровільної участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні. Так, статтею 265 КЗпП України передбачено відповідальність юридичних та фізичних  осіб - підприємців, які використовують найману працю у вигляді штрафу. 

Перевірити інформацію щодо сплати роботодавцями єдиного внеску, а також відомості про спеціальний (пільговий) стаж, можна зареєструвавшись на ВЕБ-порталі. На порталі знаходиться багато довідкової інформації: від текстів законодавчих актів до графіку прийому керівництва Пенсійного фонду й адреси управлінь ПФУ в областях, про це розповіли присутнім та роздали інформаційні буклети.

Марта Мацик

головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Зміни в пенсійному законодавстві

В жовтні прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», який передбачає осучаснення пенсій та підвищення з 1 жовтня мінімальної пенсії на 140 грн. - із 1312 до 1452 грн.

Насамперед пенсійна реформа забезпечує єдині принципи обчислення пенсій та усуває різницю в розмірах пенсій, призна­чених у різні роки. Зокрема, зако­ном передбачено:

- осучаснення (перерахунок) значених раніше пенсій з урахуванням середньої зарплати за 2014, 2015 і 2016 роки (3764,40 грн.) та зміненої з 1,35 на 1 величини оцінки одного року страхового стажу;

- скасування особливого поряд­ку виплати пенсій пенсіонерам, які працюють;

- нові умови виходу на пенсію залежно від набутого страхового стажу;

- визначення розмірів мінімаль­ної пенсії за віком, доплат, надбавок, підвищень, визначених законодав­ством, виходячи з величини 1452 грн.;

- порядок відновлення виплати пенсій жінкам, які достроково ви­йшли на пенсію після досягнення пенсійного віку 55 років.

Із 1 січня 2018 року пропонується встановити такі правила:

Пенсія за віком у 60 років

Пенсія за віком у 60 років буде призначатися за наявності страхово­го стажу 25 років. Кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу буде збільшуватися на один рік, і в 2028 році, аби отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.

Якщо в 60-річної особи не буде за­значеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати: допрацювати необхідну кількість років або придба­ти необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 60 до 63 років. Ці правила, як за­значали в уряді, діятимуть з урахуван­ням перехідного періоду підвищення пенсійного віку жінкам.

У 63 роки пенсія за віком як для чоловіків, так і для жінок признача­тиметься в разі наявності страхово­го стажу тривалістю від 15 до 25 ро­ків. Кожні 12 місяців вимога до кількості страхового стажу збільшу­ватиметься на один рік до досягнен­ня в 2028 році 25-35 років страхо­вого стажу.

Якщо в 63-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати: до­працювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 63 до 65 років.

Пенсія за віком у 65 років

Починаючи з 1 січня 2019 року особам, у яких страховий стаж буде 15 років, пенсія за віком признача­тиметься в 65 років.

Особи, що не матимуть страховий стаж (загальний) тривалістю 15 ро­ків, матимуть право на призначення державної соціальної допомоги після досягнення 65 років за сукуп­ним доходом сім'ї.

Водночас закон встановлює:

новий порядок визначення мінімального розміру пенсії.

Із 1 січня 2018 року для осіб, які досягли 65-річного віку, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності в чоловіків 35 років, а в жінок 30 років страхового стажу встановлю­ється в розмірі 40% мінімаль­ної заробітної плати, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили праце­здатність;

  • механізм постійного осучаснення пенсій шляхом збільшення по­казника середньої заробітної плати, який враховується для обчислення пенсії, на коефіцієнт, що відповідає 50% показника зростання спожив­чих цін за попередній рік та 50% по­казника зростання середньої заро­бітної плати за три календарні роки, що передують року, в якому здійс­нюється збільшення.

Проведений автоматичний пе­рерахунок пенсій:

  • перерахунок із 1 жовтня 2017 ро­ку пенсій, надбавок, підвищень та ін­ших виплат з урахуванням прожитко­вого мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленого на 1 грудня 2017 року (1373 грн.) і збіль­шеного на 79 грн. - до 1452 грн.;

  • особливий порядок обчислення стажу, який дає право на пенсію згід­но зі статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пен­сійне страхування»;

Враховано пропозиції, схвалені постановою Верховної Ради України за результатами розгляду законопроекту в першому читанні. Зокрема, збере­жено:

  • право для жінок, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей, на пільгове пенсійне забезпечення;

  • право артистів на пенсію за ви­слугу років;

  • право на пенсію за вислугу ро­ків осіб, які на день набрання чин­ності цього Закону мають вислугу років та стаж, необхідний для при­значення такої пенсії.

 

Тернопільське об’єднане управління

Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

 

 

 

 

 

 

 

Виїзний прийом на віддаленому робочому місці у Байковецькій ОТГ

13.10.2017 року згідно з затвердженим графіком виїзних прийомів на lV кватрал, заступник начальника Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Галина Гумницька та начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій у Тернопільському районі Ірина Лебідь провели виїзний прийом громадян на віддаленому робочому місці у Байковецькій об’єднаній територіальній громаді.

В ході зустрічі фахівці Пенсійного фонду поінформували мешканців про пенсійну реформу з 1 жовтня 2017 року, порядок призначення та перерахунку пенсій, а також умови призначення пільгових пенсій. На прийомі розглядались актуальні зміни, які відбулись в пенсійному законодавстві в поточному році: підвищення мінімального розміру пенсій, легалізація найманої праці та заробітної плати, залежність пенсії від сплати внесків до Пенсійного фонду, а також добровільна участь в системі загальнообов’язкового пенсійного страхування. Зокрема спеціалісти обєднаного управління зосередили увагу на перспективах запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, окреслила основні напрямки реформування пенсійної системи та пояснили як можна отримати роз’яснення з пенсійних питань не відвідуючи Пенсійний фонд за допомогою веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

Наприкінці зустрічі кожен отримав вичерпні відповіді на свої запитання та інформаційні буклети і листівки.

 Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Легальна заробітна плата – основа стабільного майбутнього

Такі явища, як зарплата «в конвертах» та робота без оформлення трудових відносин, мають глибокі корені й руйнують суспільство зсередини, позбавляючи майбутнього тих, хто отримує неофіційну заробітну плату.

На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на жаль, нормою життя. Виплати у «конвертах» стали одною із складових тіньової економіки. Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості не тільки в тому, що бюджет недоотримає кошти, використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів, і перш за все це втрата страхового стажу для призначення пенсії.

Сьогодні працівники не бачать проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, так як до кишені надходять «чисті доходи». Коли вони самі надають згоду працювати на таких умовах, вони самі позбавляють себе соціальних гарантій. На жаль, на сьогоднішній день відносини між роботодавцями та найманими працівниками нерідко не відповідають нормам чинного законодавства і це не є секретом для більшості громадян. Деякі роботодавці бажаючи скоротити свої “витрати”, видають частині своїх працівників (навіть без їх відома) заробітну плату готівкою, не відображеною в бухгалтерському обліку, де фактично документально працівник оформлений на півставки, або на 0,25-ставки, тобто відображається заробітна плата нижче встановленої Законом мінімальної. На підставі аналізу щомісячних звітів, поданих платниками, можна сказати, що найнижчий рівень заробітної плати та недотримання керівниками мінімальних гарантій в галузі сільського господарства, торгівлі та супутніх послугах.

Здебільшого проблемним питанням щодо легалізації заробітної плати виникає у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, тобто підприємець, частково приховуючи виручку від реалізації товарів, робіт, послуг, виплачує доходи найманим працівникам, які не обліковані в бухгалтерських документах, а також використовує працю найманих працівників, офіційно не зареєстрованих як наймані особи.

Тому хотілося б звернутися до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані у приватних підприємців, вимагайте від них укладання з вами трудової угоди! І навіть, коли вам надали таку трудову угоду, запитайте чи зареєстрували вас у Пенсійному фонді та чи перераховують за вас єдиний соціальний внесок. Громадяни, які працюють без укладання трудового договору, позбавляють себе лікарняного, допомоги у разі отримання травми на виробництві, трудового стажу, пенсії, втрачають відпустки. Тим більше, що з 1 січня 2011 року набрав чинності Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” відповідно до якого при офіційно нарахованій роботодавцем заробітній платі, ви стаєте застрахованою особою одразу до чотирьох фондів.

Звертаємо увагу і самих роботодавців, якщо у вас працюють наймані працівники і з ними укладено трудові угоди, то звітуйте вчасно до відповідних органів.

Відповідно до нині діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій мінімального страхового внеску.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

До уваги майбутніх пенсіонерів!

Людина, яка стоїть на порозі пенсійного віку, повинна замислитися над питанням своєчасного призначення своєї пенсії. Адже буває, що звернувшись до органів Пенсійного фонду, у майбутнього пенсіонера не вистачає необхідних документів, на збір яких потрібно використати багато часу, що спричиняє призначення пенсійних виплат в довші строки. Саме для того, аби уникнути прикрих несподіванок, які можуть спіткати людину на порозі пенсійного віку, громадянам необхідно звертатись до органів Пенсійного фонду України за місцем проживання для завчасного опрацювання наданих нею документів для призначення пенсії, але не раніше ніж за 9 місяців до дати виходу на пенсію. Спеціалісти органу Пенсійного фонду проаналізують надані документи, та у разі необхідності направлять додаткові запити до установ, де працював пенсіонер та повідомлять про необхідність їх попередньої перевірки.

Необхідно пам’ятати, що при невідповідності будь-яких літер в прізвищі, імені та по-батькові, а також дати народження в трудовій книжці, дипломі, військовому квитку з паспортом, потрібне підтвердження приналежності вищезгаданих документів. В документах не допускаються виправлення чи дописки іншим чорнилом.

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Проведено перерахунок пенсій

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області інформує, що в зв’язку із прийняттям Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», з 1 жовтня 2017 року проведено перерахунок пенсій, а саме: осучаснення пенсій з використанням єдиного показника середньої заробітної плати, який використовується для призначення пенсій в 2017 році, на рівні 3764,40 гривні, та розрахунок розміру пенсії з використанням нового прожиткового мінімуму.

В Тернопільському районі 93% одержувачів пенсій отримають свої пенсійні виплати в підвищеному розмірі. Зокрема: понад 9 тисяч пенсіонерів отримають підвищення до 200 гривень; 3,5 тисячі пенсіонерів отримають підвищення від 201 до 500 гривень; 1,5 тисячі пенсіонер отримає підвищення від 501 до 1000 гривень; 1,2 тисячі пенсіонерів отримають підвищення понад 1000 гривень.

Сума додаткових витрат на виплату пенсій в місяць становитиме 5,2 млн. грн. та до кінця року додаткова потреба становитиме 15,7 млн. грн .

Виплата пенсій в жовтні буде здійснена по двох відомостях. Ті пенсіонери, в кого дата отримання пенсії припаде вже після набрання чинності Закону одержать кошти одночасно: по основній відомості пенсію у попередньому розмірі та по додатковій - суму перерахункуТі пенсіонериякі вже з 4 жовтня, до набрання чинності Закону, встигнуть отримати пенсію, так би мовити, в старому розмірі,одержать відповідну доплату за окремою відомістю до закінчення виплатного періоду жовтнятобто до 25 жовтня.


Начальник Тернопільського об’єднаного управління

Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяна Глух

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь