A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

середина вересня

Проведена пряма телефонна «гаряча лінія» першого заступника начальника Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

З метою вдосконалення роботи в сфері масової комунікації та проведення прямого діалогу з громадянами міста Тернополя та Тернопільського району 21 вересня 2017 року з 11-00 до 13-00 год. першим заступником начальника Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Ніною Якимівною Банзерук проведена «пряма телефонна гаряча лінія».

Під час телефонного спілкування керівник надала роз’яснення щодо пенсійного забезпечення різних категорій громадян, поінформувала про основні положення проекту пенсійної реформи. Зокрема, розповіла про осучаснення пенсійних виплат, заплановане з жовтня поточного року. Під час роботи “гарачої лінії” до управління звернулося 8 осіб.

Юлія Талалай

головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

День Пенсійного фонду

Спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області провели «День Пенсійного фонду» у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості. Захід відбувся з метою ознайомлення тимчасово безробітних громадян з електронною послугою – ВЕБ-порталом Пенсійного фонду України.

Про ВЕБ-портал електронних послуг Пенсійного фонду України та зручність його використання розповіла присутнім перший заступник начальника обєднаного управління Ніна Банзерук. Вона розказала, що попередньо зареєструвавшись у базі даних ВЕБ-порталу, можна отримати інформацію щодо відомостей, які подають страхувальники за застрахованих осіб, про суму заробітку, сплату роботодавцями єдиного внеску, відомості про спеціальний (пільговий) стаж. Пенсіонери зможуть регулярно  одержувати відомості щодо суми призначеної пенсії, з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, назву закону, згідно з яким призначено пенсію, тощо. На порталі знаходиться багато довідкової інформації: від текстів законодавчих актів до графіку прийому керівництва Пенсійного фонду й адреси управлінь ПФУ в областях.

Присутнім розказали що для того, щоб стати користувачем електронної послуги необхідно особисто звернутися до відділу обслуговування громадян у місті Тернополі, за адресою Майдан Волі, 3, або до відділу обслуговування громадян у Тернопільському районі – вул.. М.Кривоноса, 10. При собі мати паспорт та довідку про присвоєння ідентифікаційного номера. Самостійно можуть зареєструватися особи, які мають електронний цифровий підпис.

На завершення зустрічі, спеціалісти об’єднаного управління роздали тимчасово безробітним інформаційні буклети, бланки заяв та інструкцію щодо реєстрації на ВЕБ-порталі.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Флешмоб «Легальна заробітна плата – ваш соціальний захист»

20 вересня з метою привернення уваги громадськості до проблеми легалізації заробітної плати та офіційного працевлаштування працівники Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області провели флешмоб в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості з гаслом «Легальна заробітна плата – ваш соціальний захист».

Заробітна плата «в конвертах» – одна з найбільших на сьогодні перепон в економічному та соціальному розвитку держави. Мета флешмобу, змусити кожну людину замислюватися, що неоформлені належним чином трудові відносини – це великий ризик для їх пенсійного забезпечення в майбутньому. Тому даний захід провели саме для осіб, які в даний час займаються пошуками роботи, щоб кожен усвідомлював свої права і обов’язки при працевлаштуванні.

Під час флешмобу працівники об’єднаного управління розповсюджували інформаційні буклети та листівки з корисною інформацією про важливість офіційного оформлення трудових відносин і переваги легальної зайнятості, пропонували реєструватись на ВЕБ-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України з метою самостійного контролю за сплатою роботодавцем страхових внесків.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

Та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Відбудеться пряма телефонна гаряча лінія” з першим заступником начальника Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

З метою вдосконалення роботи Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області в сфері масової комунікації та проведення прямого діалогу з громадянами міста Тернополя та Тернопільського району 21 вересня 2017 року з 11-00 до 13-00 за телефоном (0352) 23-56-77 першим заступником начальника Тернопільського обєднаного управління Ніною Якимівною Банзерук буде проведена пряма телефонна гаряча лінія.

 

Ближче до людей – принцип роботи Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України

Одним із основних завдань Пенсійного фонду України є покращення обслуговування громадян, в тому числі наближення усіх послуг до місця проживання людей.

Саме тому між Тернопільським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Тернопільської області та Великогаївською і Байковецькою об’єднаними територіальними громадами проводиться тісна співпраця, в рамках якої створено віддалені робочі місця де надаються послуги.

15 вересня у селі Скоморохи, що належить Великогаївській ОТГ, виїзний прийом провела начальник обєднаного управління Тетяна Глух, та начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій у Тернопільському районі Ірина Лебідь.

На зустрічі присутні отримали  роз’яснення з питань  щодо призначення пенсії за віком, по інвалідності, проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам, та про Пенсійну реформу з 1 жовтня 2017 року. Тетяна Глух акцентувала увагу на можливості завчасного подання документів для призначення пенсії з метою проведення їх попередньої правової оцінки. Порекомендувала отримувати інформацію з пенсійних питань на ВЕБ-порталі Пенсійного фонду України та з відомчих видань Фонду - газети «Пенсійний кур’єр» та журналу «Вісник Пенсійного фонду України».

Працівники об’єднаного управління виразили вдячність старості села Прус Ігору Степановичу за організацію виїзного прийому, інформування населення та розміщення повідомлення про прийом на дошці оголошень, завдяки чому, всі кого цікавили питання пенсійного забезпечення були обізнані про можливість отримати відповідь безпосередньо на місці.

Спеціалісти Фонду надали відповіді на численні питання присутніх та залишили інформаційні листівки з пенсійного забезпечення. Зустріч пройшла у повному взаєморозумінні і з перспективою на співробітництво.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Щодо переходу на інший вид пенсії

Статтею 5 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі – Закон №2262) передбачено, що особам, звільненим з військової служби, іншим особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей може призначатися (за їх бажанням) пенсія на умовах і в порядку, передбачених Законом України від 09.07.2003 №1058-ІV "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (далі – Закон №1058). Згідно з частиною 3 статті 45 Закону №1058 переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду від пенсіонера. При цьому враховується заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в абзаці 1 частини 1 статті 40 Закону №1058, та застосовується показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

З огляду на зазначене, при переведенні особи з пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до Закону №2262, на пенсію за віком відповідно до Закону №1058 застосовується показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався при обчисленні пенсії відповідно до Закону №1058 в році, в якому особа звернулась за призначенням пенсії згідно з Законом №2262, але не менше показника середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2007 рік (1 197,91 грн.), з урахуванням якого перераховано пенсії, що були призначені чи перераховані до 2008 року.

Відповідно до статті 27 Закону №1058 пенсія за віком обчислюється за формулою П = Зп х Кс. Складові цієї формули: Кс – коефіцієнт страхового стажу визначається відповідно до статті 25 Закону №1058, Зп – заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії визначається відповідно до частини 2 статті 40 Закону №1058. При цьому, згідно з абзацом 1 частини 1 статті 40 Закону №1058 для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року на підставі даних системи персоніфікованого обліку. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв на підставі довідки про заробітну плату.

В статті 27 Закону №1058 визначено максимальний розмір пенсії за віком, а статтею 28 Закону №1058 визначено, що мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за наявності у чоловіків 35 років страхового стажу.

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Обчислення стажу роботи в колгоспі

Одним з показників, від якого залежить розмір пенсійного забезпечення, є страховий стаж особи.

Відповідно до статті 24 Закону України "Про загальнообов΄язкове державне пенсійне страхування" страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження персоніфікованого обліку – на підставі документів та у порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

До набрання чинності вказаним вище Законом пенсії на загальних підставах призначались згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення", статтею 56 якого передбачено, зокрема, що до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі членства в колгоспах, незалежно від характеру, тривалості роботи і перерв. При цьому, при обчисленні стажу роботи в колгоспі за період після 1965 року, якщо член колгоспу не виконував без поважних причин встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві, враховується час роботи за фактичною тривалістю.

Основним документом про трудову діяльність членів колгоспу є трудова книжка колгоспника, в яку, зокрема, вносились відомості про трудову участь колгоспника в громадському господарстві: прийнятий в колгоспі річний мінімум трудової участі, його виконання. Тобто, якщо колгоспник не виробив обов'язковий мінімум трудової участі в громадському господарстві з причин, визнаних правлінням чи загальними зборами колгоспників поважними, адміністрація колгоспу вносила відповідні записи до трудової книжки.

В разі відсутності рішення правління колгоспу або загальних зборів колгоспників або правонаступника про зарахування певного року до стажу роботи, через невиконання встановленого мінімуму трудової участі в колективному господарстві з поважної причини, обчислення страхового стажу проводиться за фактичною тривалістю в такому порядку: загальна кількість відпрацьованих людиноднів ділиться на 25,4.

У випадку відсутності трудової книжки колгоспника або в разі відсутності в ній відповідних записів, трудовий стаж колгоспника підтверджується довідкою господарства, в якому набуто стаж або довідкою правонаступника. В разі ліквідації господарства колгоспний стаж підтверджується довідками архівних установ.

Ірина Лебідь

Начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій у Тернопільському районі

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Виплата надбавки до пенсії особам, які мають статус Почесного донора України

Відповідно до ст. 13 Закону України „Про донорство крові та її компонентів” особи, яким надано статус Почесний донор України, мають право на отримання надбавки до пенсії у розмірі 10 % від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.

Вказаний прожитковий мінімум згідно Закону України „Про Державний бюджет України на 2017 рік з 01.05.2017 встановлено на рівні 1624,00 грн., з 01.12.2017 – 1700,00 грн. Виходячи з цього, розмір надбавки до пенсії складає з 01.05.2017 – 162,40 грн., з 01.12.2017 – 170,00 грн.

Документом, що підтверджує набуття такого статусу є посвідчення „Почесний донор України” (або „Почесний донор СРСР”), на підставі якого і установлюється відповідна надбавка до пенсії та надаються інші пільги, передбачені Законом України „Про донорство крові та її компонентів”.

Клопотання про видачу посвідчення порушують спеціалізовані установи і заклади переливання крові за місцем набуття донором статусу Почесного донора України. Рішення про видачу посвідчення приймає Департамент охорони здоров'я обласної державної адміністрації за погодженням з Міністерством охорони здоров'я України.

Людмила Радковська

Начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №1 у м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Зустріч із громадською організацією – «Тернопільська Обласна Асоціація Жінок»

21 вересня 2017 року з ініціативи Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області відбулась зустріч із представниками громадської організації «Тернопільська Обласна Асоціація Жінок».

Тернопільська обласна Асоціація Жінок створена ще 18.11.1998 року. Головною метою діяльності якої є об’єднання зусиль на захист законних прав і свобод жінки, сім’ї, дитини; підвищення статусу жінки, її роль і місце у громадському і політичному житті країни. Організацію представила її голова – Решетник Галина.

«Пенсійне забезпечення жінок», - такою була тема зустрічі, яку відкрила і провела начальник об’єднаного управління Тетяна Глух в такій теплій та дружній обстановці. Вона наголосила, що такі зустрічі є одним із шляхів інформаційно-роз’яснювальної роботи, головним завданням яких є ознайомлення населення із пенсійним забезпеченням та змінами в пенсійному законодавстві.

На важливі запитання присутніх щодо віку виходу жінок на пенсію, зарахування стажу, індексації та виплати пенсії, пенсії багатодітнім жінкам та на запитання щодо пенсійної реформи з 1 жовтня 2017 року відповідали заступник начальника об’єднаного управління Галина Гумницька та начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій у місті Тернополі Ольга Долішна.

Також представникам громадської організації розказали про можливість «докупити» страховий стаж та про електронну послугу - ВЕБ-портал Пенсійного фонду України, завдяки якому можна контролювати свого роботодавця щодо сплати ним соціального внеску.

Представники Тернопільської обласної Асоціації Жінок мали приємне враження від такої зустрічі та її формату, і вирішили і надалі проводити тісну співпрацю для обізнаності у питаннях пенсійного забезпечення.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Спільний семінар в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості

Одним із важливих напрямів діяльності Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області є проведення системної інформаційно-роз’яснювальної роботи, спрямованої на запобігання «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати. З цією метою начальник об’єднаного управління Тетяна Глух взяла участь у спільному семінарі на тему: «Легальна зайнятість», який відбувся в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості 13.09.2017 року.

Тетяна Глух ознайомила присутніх із питаннями легалізації заробітної плати, наслідками нарахування та виплати заробітної плати менше мінімальної та перевагами легальних трудових відносин. Наголосила на тому, що працівник, який працює без трудового договору, не має жодних гарантій щодо заробітку, надання щорічних та додаткових відпусток, оплати листків непрацездатності, призначення та отримання державних соціальних виплат.

Також під час зустрічі присутнім повідомлено про можливості використання веб-порталу Пенсійного фонду України з метою отримання персональної інформації про заробітну плату, страховий стаж та сплату роботодавцем єдиного соціального внеску.

 

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Про пенсійну реформу

22.06.2017 р. до Верховної ради України внесено законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій” №6614. Законопроект пропонує внести зміни до 32 законодавчих актів. Закон має набрати чинності з 01.10.2017 р. - частково, а з 01.01.2018 р. – в повному обсязі. Основними змінами, які в основному впливатимуть на розміри пенсій є:

1) пропонується провести перерахунок раніше призначених пенсій з 01.10.2017 року із використанням середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за 2014-2016 р.р. в розмірі 3764,40 грн., при цьому вартість одного року стажу , що застосовується для обчислення пенсії буде знижено з 1,35% до 1%. Також буде змінено показник прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян з 1312,00 грн. до 1373,00 грн. з 01.10.2017 р., який використовується при визначенні мінімального розміру пенсії для громадян, які мають стаж 20 років для жінок, 25 років для чоловіків, якщо пенсії їм була призначена до 01.10.2011 р., та 30 років для жінок, 35 років для чоловіків якщо пенсії їм була призначена після 01.10.2011 р., визначення доплати за понаднормативний стаж, перерахунок надбавок та підвищень, які залежать від даної величини.

2) запроваджуються різні правила призначення пенсій за віком на перехідний період з 2017-2019 р.р.:2017 р. – пенсії призначатимуться із застосуванням середньої заробітної плати за за 2014-2016 р.р. в розмірі 3764,40 грн. та вартості одного року стажу – 1,35%, у 2018 році пенсії призначатимуться із застосуванням середньої заробітної плати з 2016-2017 р.р. та вартості одного року стажу – 1%, починаючи з 2019 р. пенсії призначатимуться із застосуванням середньої заробітної плати за останні 3роки та вартості одного року стажу – 1%;

3) запроваджується “гнучкий коридор” пенсійного віку для призначення пенсій: за наявності стажу 25 років на 01.01.2018 р. пенсію призначатимуть у віці 60 років. Діапазон необхідного стажу для даного виду пенсії буде збільшуватись на 12 місяців щороку до досягнення 35 років у 2028 році; за наявності стажу на 01.01.2018 р. від 15 років до 25 років право на пенсію настане у віці 63 років. Діапазон необхідного стажу для даного виду пенсії буде збільшуватись на 12 місяців щороку до досягнення діапазону від 25років 35 років у 2028 році; за наявності стажу на 01.01.2019 р.- 15 років, але не менше ніж 16 років, що давали б право виходу на пенсію в 63 роки, пенсію призначатимуть у 65 років. Діапазон необхідного стажу пенсії буде збільшуватись на 1 рік щороку, тобто з 2028 р. пенсії призначатимуть у 65 років особам, які матимуть 15-25 років стажу. Особам, які не матимуть 15 років стажу, призначатимуть державну соціальну допомогу при досягненні ними 65 років. В період з 01.01.2018 р. по 31.12.2002 р. тимчасово призначатимуть державну соціальну допомогу особам, які досягли встановленого пенсійного віку, мають страховий стаж не менше 15 років, але не набули права на пенсійну виплату - на період до придбання права на пенсію за віком, в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України

4) запропоновано відновити з 01.10.2017 року виплату пенсії працюючим пенсіонерам в повному розмірі;

5) надається можливість “купити” до 24 місяців стажу, при цьому при купівлі до 12 місяців мінімальний страховий внесок збільшувати до коефіцієнту 2, а при купівлі від 13 до 24 місяців збільшувати до коефіцієнту 1,5. Тривалість купленого стажу буде враховуватись виключно для визначення права на пенсію, для обчислення розміру пенсії куплений стаж не враховуватиметься;

6) відміняються призначення пенсії за вислугу років (за певним винятком, зокрема для осіб які мають необхідну вислугу років станом на 01.10.2017 р.);

7) спеціальні пенсії в автоматичному режимі переводитимуться на пенсії на загальних умовах, якщо розмір такої пенсії буде вищим. На перехідний період зберегти право на спеціальні пенсії для осіб, які набули необхідного стажу станом на 01.05.2016 р.

Запропоновані урядом зміни – це лише окремий шлях до фінансової стабільності, збалансованості, стійкості та соціальної справедливості пенсійної системи.

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь