A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

середина серпня

Відбудеться «пряма телефонна гаряча лінія»

З метою вдосконалення роботи органів Пенсійного фонду України в Тернопільській області в сфері масової комунікації та проведення прямого діалогу з громадянами міста Тернополя та Тернопільського району 29 серпня 2017 року з 11-00 до 13-00 за телефоном (0352) 23-56-77 першим заступником начальника Тернопільського обєднаного управління Ніною Якимівною Банзерук буде проведена «пряма телефонна гаряча лінія».

Фізичним особам – підприємцям, які віднесені до першої групи платників єдиного податку

Подбайте про пенсійне забезпечення сьогодні!

Для фізичних осіб-підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, який щомісяця у 2017 році складає 704 грн. (3200 грн. *22%).

Згідно із законодавчими змінами з 01.01.2017 фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, визначених у підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, мають право сплачувати єдиний внесок у сумі не менше половини розміру мінімального страхового внеску, тобто 352 грн. (3200 грн.*0,5*22%).

Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплачувати за місяць єдиний внесок у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.

У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. на місяць, страховий стаж буде зараховано пропорційно, лише 0,5 місяця, що в подальшому може негативно вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області звертається до зазначеної вище категорії платників з проханням подбати про набуття страхового стажу та пенсійне забезпечення в майбутньому, сплачуючи єдиний соціальний внесок щомісячно у розмірі не меншому, ніж мінімальний.

Олександра Кулина

Головний спеціаліст сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Відрахування з пенсії

Відповідно до статті 50 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» відрахування з пенсії здійснюють на підставі:

судових рішень, ухвал, постанов і вироків (щодо майнових стягнень);

виконавчих написів нотаріусів.

Розмір відрахувань з пенсії обчислюється з суми, що належить пенсіонерові до виплати, у тому числі і з надбавок на непрацездатних членів сімї, що є складовою пенсії.

З пенсії може бути відраховано не більш як 50% її розміру:

- на утримання членів сім’ї (аліменти);

- на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств і організацій;

- на відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, у зв’язку зі смертю потерпілого;

- на повернення переплачених сум заробітної плати у передбачених законом випадках.

З усіх інших видів стягнень може бути відраховано не більше як 20%.

У разі визначення у виконавчому документі обовязку стягнення аліментів до досягнення дитиною повноліття стягнення аліментів здійснюється включно по дату, на яку припадає день народження дитини. Отже, якщо ваша дитина народилася 1 квітня, то за квітень місяць з вашої пенсії будуть здійснюватись відрахування.

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Утримання надміру виплачених сум пенсії

Згідно зі статтею 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» якщо пенсіонер або страхувальник під час призначення або перерахунку пенсії подав в орган Пенсійного фонду недостовірні дані, то надміру виплачена сума коштів повертається у Фонд:

  • добровільно пенсіонером (поштовим переказом чи шляхом перерахування через установи банків суми пенсії, виплачені надміру внаслідок зловживань з його боку або подання ним чи страхувальником недостовірних даних, чи подати заяву про їх відрахування);

  • в примусовому порядку на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

Розмір утримання переплачених сум із пенсії не може перевищувати 20% пенсії.

Ольга Кубацька

Заступник начальника відділу №2 з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій у м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Про важливість легалізації заробітної плати на спільному семінарі

В Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся  черговий семінар для тимчасово безробітних осіб, на який традиційно запросили представників Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області. Про важливість легальної заробітної плати та трудових відносин учасникам заходу розповіла перший заступник начальника обєднаного управління - Ніна Якимівна Банзерук.

В ході зустрічі тимчасово безробітним наголосили, що практика здійснення трудових виплат у «конвертах» та використання праці громадян без належного оформлення трудових відносин є сьогодні однією з найбільших суспільних проблем, яка тягне за собою цілу низку негативних соціальних наслідків.

Крім того, в рамках семінару йшлося про залежність розміру пенсії від тривалості страхового стажу та величини заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, а також можливості набуття необхідного стажу шляхом укладання договору про добровільну участь в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

На завершення семінару спеціалісти обєднаного управління порадили присутнім зареєструватися на ВЕБ-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, оскільки даний Інтернет-ресурс допоможе людям з’ясувати, чи є особа дійсно соціально застрахованою і який розмір заробітної плати офіційно відображає роботодавець у звітності.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Завершення фінансування пенсій та грошової допомоги

в серпні 2017 року

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області повідомляє, що відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено виплату пенсій та грошової допомоги на серпень 2017 року. 

Станом на 23 серпня 2017 року виплату пенсій та грошової допомоги профінансовано в розмірі 127 млн. 138,69 тис.грн., що становить 100,0 % місячної потреби серпня 2017 року. 

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

Виплата пенсій особам, засудженим до обмеження волі або позбавлення волі на певний строк

Кримінально-виконавчим кодексом України (далі – Кодекс) визначено, що засуджені мають право на загальних підставах на призначення та отримання пенсії за віком, по інвалідності, у звязку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених законодавством про пенсійне забезпечення.

Відповідно до Кодексу і статті 48-1 Закону виплати особам, засудженим до обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, призначених пенсій здійснюють територіальні органи Пенсійного фонду України на рахунок установи за місцем відбування покарання. При цьому не менше як 50% пенсії установа за місцем відбування покарання зараховує на особовий рахунок засудженого.

Згідно зі статтею 121 Кодексу особи, які відбувають покарання у виправних колоніях, відшкодовують витрати на їх утримання, крім вартості харчування, взуття, одягу, білизни, спецхарчування і спецодягу. Порядок відшкодування вартості витрат на утримання засуджених у виправних колоніях затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2017 №80.

Запитання: Син - інвалід III групи. У 2016 році йому було призначено пенсію на термін по грудень 2017 року. Зараз він відбуває покарання у виправній колонії. Чи виплачуватимуть йому пенсію та в якому розмірі?

Відповідно до статті 122 Кримінально-виконавчого кодексу України виплату особам, засудженим до позбавлення волі, призначених пенсій здійснюють територіальні органи Пенсійного фонду України на рахунок установи за місцем відбування покарання.

Із пенсій засуджених до позбавлення волі відшкодовуються витрати на їх утримання в установах виконання покарань у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. При цьому не менш як 50% пенсії установа за місцем відбування покарання зараховує на особовий рахунок засудженого.

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Офіційна робота сьогодні – гідна пенсія завтра

Легалізація заробітної плати залишається одним із найактуальніших питань сьогодення, адже чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і змушують найманих робітників працювати на невелику зарплату, а інколи й взагалі не декларують оплату їхньої праці.

Погодившись на одержання зарплати у “конверті”, більшість людей не замислюються про те, що свідомо обкрадають себе, оскільки в такому випадку роботодавець не сплачує єдиного соціального внеску, період трудової діяльності не зараховується до страхового стажу, а зарплата не враховується при обчисленні пенсії.

Виплачуючи працівникові заробітну плату в розмірі, меншому за мінімальний, роботодавець не лише порушує його конституційне право на заробітну плату, не нижчу за визначену законом, а й прирікає на мізерну пенсію в майбутньому.

Держава стоїть на захисті прав найманих працівників. Зокрема, у статті 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” записано: “У разі, якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску”. Отож навіть якщо найманий працівник буде оформлений на неповну ставку із заробітною платою, меншою за мінімальну, роботодавець зобов’язаний сплачувати внесок розміром 22% мінімальної заробітної плати (3200 грн.).

Роботодавцям та громадянам необхідно пам’ятати, що лише офіційно працевлаштований працівник, за якого роботодавцем здійснюється сплата єдиного соціального внеску в розмірі, не меншому за мінімальний, набуває страхового стажу, необхідного для призначення соціальних та пенсійних виплат

Олександра Кулина

Головний спеціаліст сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Порядок видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсії окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області повідомляє, що наказом Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 за № 750 затверджено Порядок видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсії окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад (далі – Порядок), який набрав чинності 21.07.2017 року.

Порядком врегульовано питання видачі Міністерством соціальної політики України та органами праці та соціального захисту населення довідок про заробітну плату для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» за формами, затвердженими постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3. Зазначені довідки видаються, зокрема, особам, у яких останнє місце роботи на посаді державної служби було в органі, який на час призначення особі пенсії відсутній.

Ніна Банзерук

Перший заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Реалізовуємо мету – наближення послуг до людей

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області тісно співпрацює із об’єднаними громадами для того, щоб максимально наблизити послуги до людей. У рамках цієї співпраці, здійснюються виїзні прийоми громадян не лише у центрах громад, але й у селах, які до них відносяться.

18.08.2017 року фахівці Пенсійного фонду проводили прийом громадян у Великогаївській обєднаній територіальній громаді. Цього разу спеціалісти були не у самих Великих Гаях, де облаштоване віддалене робоче місце, а у селі Козівка, яке відноситься до громади. Це село вибране не випадково, адже воно найвіддаленіше не лише від міста Тернополя, а й від центру громади, тому потреба такого візиту була очевидною.

Прийом проводила заступник начальника обєднаного управління Галина Гумницька, та начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій у Тернопільському районі Ірина Лебідь. Найбільше присутніх цікавило питання збільшення розміру пенсії, після проведення запланованої реформи у жовті 2017 року. Також багато надійшло запитань щодо набутого стажу, пенсій по інвалідності, індексації пенсій та пенсій за вислугою років. Відвідувачам надали вичерпні відповіді згідно чинного законодавства, розказали про можливість «докупити» стаж за допомогою добровільної участі, та запропонували стати користувачами електронних послуг ВЕБ-порталу Пенсійного фонду України. Також пенсіонерам роздали буклети та інформаційні листівки з питань пенсійного забезпечення.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Спільний семінар Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області та Тернопільського міськрайонного центру зайнятості

16.08.2017 року перший заступник начальника Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Ніна Якимівна Банзерук взяла участь у спільному семінарі в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.

На семінарі були розглянуті питання: забезпечення трудових прав працівників та легалізація заробітної плати, зарахування періоду трудової діяльності до страхового стажу відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», сучасний спосіб надання інформаційних послуг громадянам через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Присутніх цікавили питання щодо розміру мінімальної пенсії, зарахування трудового стажу за період навчання на стаціонарі до 2004 року, мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення пільгових пенсій, зарахування трудового стажу за період перебування на обліку у центрі зайнятості. На всі питання були надані вичерпні відповіді згідно з чинним законодавством.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст відділу персоналу

та організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Виплата пенсії особам, які перебувають на повному державному утриманні

Статтею 48 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) передбачено виплату пенсіонеру, який перебуває на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі), 25% призначеної пенсії. Решту його пенсії перераховують установі (закладу), в якій пенсіонер перебуває на повному державному утриманні, за його особистою заявою. Зазначені кошти зараховують на банківські рахунки цих установ і спрямовують виключно на поліпшення умов проживання в них пенсіонерів.

Якщо в пенсіонера, який перебуває у відповідній установі (закладі) на повному державному утриманні, є непрацездатні члени сім’ї, що перебувають на його утриманні, пенсію виплачують у такому порядку: 25% пенсії – самому пенсіонерові, інша частина його пенсії, але не більше як 50% призначеного розміру – зазначеним членам сім’ї, а решта – установі, (закладу), в якій пенсіонер перебуває на повному державному утриманні.

Непрацездатними членами сімї є:

  1. чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону;

  2. діти, які не досягли 18 років або старші за цей вік, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років;

  3. діти, які навчаються за денною формою навчання – до закінчення навчання такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж досягнення ними 23 років, і діти-сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні

Якщо особа, яка перебуває на повному державному утриманні, є дитиною померлого годувальника і отримує відповідну пенсію, її розмір за час перебування на повному державному утриманні встановлюється в сумі 50% призначеної пенсії. Дітям, які втратили обох батьків, за час перебування у спеціалізованих установах, закладах на державному забезпеченні, пенсія не зменшується і виплачується в повному обсязі.

Дітям, які одержують пенсію у звязку з втратою годувальника і перебувають на повному державному утриманні, 50% пенсії перераховують на їхні особисті рахунки в установах банків (дітям-сиротам – 100%). Іншу частину пенсії за заявою опікуна (піклувальника) перераховують на рахунок установи (закладу), в якій дитина перебуває на повному державному утриманні.

Крім того, статтею 48 Закону визначено, що у випадках, коли розмір пенсії пенсіонера перевищує вартість утримання у відповідній установі (закладі), після надання адміністрацією установи довідки про вартість утримання в разі необхідності проводиться зміна розмірів частини пенсії, що підлягає перерахуванню відповідній установі (закладу), і частини пенсії, яку виплачують самому пенсіонерові, таким чином, аби установі перераховувалася сума, що не перевищує вартість утримання пенсіонера.

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь